tulee tuossa lentelyn lomassa katseltua lentoemojen työskentelyä. Kotimaan lennoilla kahvi ja sämpyläpussiroskien keräilyssä ilmeisesti lajitellaan nykyisin roskat eri roskapusseihin? Osa emoista on niin kyr..tyneen näköisiä hommaan, että nakkaavat koko roskapaketin yhteen roskakoriin lajittelematta. Varsinkin tapauksissa jossa kaikki se roskamäärä tungetaan takaisin siihen pussiin jossa tavarat olivat.
Mikä olisi teidän kannalta paras/helpoin/nopein tapa miten asiakkaan tulisi näiden roskien kanssa toimia?
Mikä olisi teidän kannalta paras/helpoin/nopein tapa miten asiakkaan tulisi näiden roskien kanssa toimia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
En luota heidän kykyyn lajitella, joten tuon ne kotiin, jossa kierrätän ne asianmukaisesti.
Palauta tarjotin juuri siinä kokoonpanossa, kuin sen sait eli kaikki kupit ja kipot omilla paikoillaan. Skruudaa vaan mätöt pois. Älä missään nimessä pinoa tai rakentele torneja kipoista tarjottimelle.
Kiitos/Tack/Thank You/Merci/Vielen Danke/Gracias
Hei, minnes "spasipa" jäi..?
Jos esimerkiksi vesipurkki tai kahvinjämät ovat jo kastelleet potentiaalisen energiajakeen, niin koko roskan voi heittää suoraan sekajätteeseen.
Tai mikäli lentoaika on lyhyt, niin vie liikaa aikaa kaivaa pussien sisältä rytätty vesipikarin alumiinikansi tai maitonappi tai puoliksi syöty sämpylä. Kierrätys pyritään hoitamaan niin hyvin kun se on ajan puitteissa mahdollista.