Mielipiteitä Puustellista

Moikka moi!
Meillä on rivitaloon suunnitteilla totaalinen keittiöremontti. Onko kenelläkään kokemuksia puustellin keittiöstä? Onko tavara ollu hyvää ja hinta/laatusuhde kohdillaan? Kaikki kokemukset ovat erittäin tervetulleita.
91133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Meillä keittiöt tuli uuteen taloon.
Hinta sama tai halvempi kuin muilla "nimekkäillä" keittiökalustetoimittajilla.

Halvemmallakin olisi päässyt kun ottaa näitä kasaa kaikki itte toimituksia.

Puustelli kantoi sovittuun rahaan kasatut kaapit sisälle. (siis kaapit yksittäin kasattuna)
Jos ne haluaa seinälle/seinille laitettuna paikalleen niin se toki maksaa melkoisesti lisää.

Toistaiseksi toimineet ja miksei toimisi jatkossakin kalusteet hyvin.
Kalusteet oli sitä mitä oli sovittu.

Äänestä

Saatiin Petra noin 20 prossaa edullisemmin. Olen ollut tyytyväinen.

Äänestä

Puustelli tekee perinteisesti laatukamaa ja samaan konseptiin kuuluu kaikenlainen toimivuus yleensäkin. Halpaa hintaa siis ei kannata hakea eikä hinta/laatusuhdettakaan.
Puustellia ostetaan lähinnä kun halutaan hyvää tai puustellia ylipäätään ja summilla ei niin väliä.

Äänestä

Ihan laadukas ja yhteensopivat kaapistot,mutta hinta liian korkea laatuun nähden, jos et ole tilaamassa täyspuisia kaapistoja. Samoja saksanmelamiineja saa 20-50% edullisimmin muilta keittiötoimittajailta ja jos taasen tilaat kaapit tammesta tms. löytyy markkinoilta kansainvälisesti arvostettuja keittiötoimijoita Ranskasta ja Englannista

Äänestä

Toivottavasti et tilannut Puustellista(espoo), tekivät meille keittiöremonit josta ei jäänyt käteen muuta kuin todella huono laatu. Remonttimies oli ihan susi...Esimies lupasi korjauttaa kaiken mutta siihen se myös jäi. Valehtelivat suoraan päin naamaa...Remontti kesti yli 6kk. Myyjää ei kiinnostanut pätkääkään kun remontti ei sujunut...IHAN PASKA firma!

Äänestä
  • No huh huh. Kyllä otettiin Puustellista. Täytyy nyt vaan pitää peukkuja. Täällä pohjosessa laatu on kyllä ollu hyvää, mitä oon kuullu. Kaippa nuo kunnon kamat tuo, kun aikoivat näyttelynkin pitää.
    Kannattaa kyllä jo reklamoida tuosta asiasta. Ei pidä tyytyä..

    Äänestä

  • Keittiöremppaa kirjoitti:

    No huh huh. Kyllä otettiin Puustellista. Täytyy nyt vaan pitää peukkuja. Täällä pohjosessa laatu on kyllä ollu hyvää, mitä oon kuullu. Kaippa nuo kunnon kamat tuo, kun aikoivat näyttelynkin pitää.
    Kannattaa kyllä jo reklamoida tuosta asiasta. Ei pidä tyytyä..

    toivottavasti sujuu sulla paremmin, meillä reklamaatio "ei löytänyt" perille puustellille ensimmäisellä kerralla...Nyt perillä mutta eivät kuulemma ole korvausvelvollisia...
    Lattiakaakelit ovat halki, kaapeissa reikiä&kolhuja, maalitahroja tasoilla....kaikkea muuta pientä kivaa. Remppalaatukin on "keskitasoa". Myyjästä ei kaupan jälkeen oikein ole kuuulunut, tyhmyyttäni uskoin että 30t eurolla saisi laatua...mutta toisin kävi.

    /Pettynyt

    Äänestä

  • Tilaus jo valitettavasti sisässä...kesällä myyjä lietso meihin paniikin ja siinä samassa sitten allekirjoitettiin hankintasopimus, nyt jälkeenpäin kyselty muita hintoja niin vaikka maksaa kaupanpurku maksun (n.1000€) niin voitolle jää vielä noin saman verran kun ottaa toiselta toimittajalta, ja vieläpä täyspuuovilla....nyt alettu tiputtamaan kaikkea pois niin sain painostavan soiton puustellilta...TODELLA AHDISTAVA FIRMA, tuntuu että mielenkiinto loppuu asiakkaaseen samantien ku saadaan sopimus / rahat pois.

    Äänestä

  • jeps jeps kirjoitti:

    Tilaus jo valitettavasti sisässä...kesällä myyjä lietso meihin paniikin ja siinä samassa sitten allekirjoitettiin hankintasopimus, nyt jälkeenpäin kyselty muita hintoja niin vaikka maksaa kaupanpurku maksun (n.1000€) niin voitolle jää vielä noin saman verran kun ottaa toiselta toimittajalta, ja vieläpä täyspuuovilla....nyt alettu tiputtamaan kaikkea pois niin sain painostavan soiton puustellilta...TODELLA AHDISTAVA FIRMA, tuntuu että mielenkiinto loppuu asiakkaaseen samantien ku saadaan sopimus / rahat pois.

    Meillä kävi juuri samalla tavalla, kaikki toimi loistavasti kunnes papereissa nimi...jonka jälkeen melkein "kaikki" meni pieleen!

    Hävetkää puustelli!!!!!
    En suosittelisi kenellekkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keittiöremppaa kirjoitti:

Moikka moi!
Meillä on rivitaloon suunnitteilla totaalinen keittiöremontti. Onko kenelläkään kokemuksia puustellin keittiöstä? Onko tavara ollu hyvää ja hinta/laatusuhde kohdillaan? Kaikki kokemukset ovat erittäin tervetulleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu