kuunnelkaapa tuon cherylin juttuja!? niissä ei ei ole päätä eikä häntää, hän yrittää heittää juttua asiasta kuin asiasta mutta sana muodot ja ilmaisu on ontuvaa siis teenäisyys ja feikkaaminen paistaa läpi hänen älykyys osamääränsä on kyllä aika huono! oisi kiva katsella ja kuunnella kun sille anettaisiin erillaisia matemaattisia ja teknisiä tehtävi luulenpa että äitiä tulisi ikävä!!
CHERYLIN JUTUT?
ETTÄ MITÄ??
6553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sanamuoto on yhdyssana, pilkut puuttuvat kirjoituksestasi. Erillaisia kirjoitetaan erilaisia sekä kiinnitä enemmän huomiota kirjoittamiseesi, sulla on paljon virheitä, joita ei yleensä tee kuin juuri kirjoittamaan oppinut lapsi.
Se siitä Cheryllistä :)
onko se edes puhetta jos ihminen ei saa asia aulos vaan änkyttää erilaisia maneereja ja fraaseja toisensa perään sekä sidesanoja joita yleensä käytetään yhdistämään lauseita tai virkkeitä toisiinsa?
Kun edes kerran tulisi selvää suomea joku lause ilman noita sitku mutku eiku yms juttuja. Joka toinen sana joka naisen suusta tulee ei oikeasti tarkoita yhtään mitään!
ei päätä eikä häntää ämmän jutuissa.
"ehkä heitin läppää ehkä en" ja älynlahjoiltaan täysin vastaava. Matti on sentään joskus osannut hypätä. Matilla on myös parempi ulosanti.
vain on. Itse olen varmaankin vähän samanlainen. Mulla on kyllä ajatuksia ja mielipiteitä (on tehty psykologiset testitkin, enkä nyt maailman tyhmin niidenkään mukaan ollut)
Mutta esim. minulla on ujoutta, ja lapsena minut on vaiennettu aika tehokkaasti kotona, joten en ole tottunut puhumaan ja ilmaisemaan mielipiteitäni. Jopa puhuminen ja mielipiteiden ilmaisu voi olla yllättävän hankalaa, jos sellaiseen ei ole kasvatettu.
En tiedä cheryllin taustoja, mutta jostain syystä hänelläkin näyttää tuo ulosanti aika huono olevan. En usko häntä tyhmäksi, ellei toisin todisteta!
Älykkyys ei ole yhtä kuin matemaattinen lahjakkuus! Matemaattinen lahjakkuus on vain tietyntyyppistä älykkyyttä...