Kaikki tehtävät on pelattu läpi ja ainakin luulen ostaneeni jo kaikki paikatkin ja suorittanut niidenkin tehtävät mutta mitään loppua ei tule, ei vaan ole enää tehtäviä! Mitä he**ettiä? Mulle kerrottiin että kun sen pääsee "läpi" niin saa sotilashelikopterin armeija alueelta, mitään kopteria siellä ei kuitenkaan ole joten ilmeisesti en ole läpi päässyt.
Ostetut paikat joiden tehtävät olen suorittanut:
Jäätelötehdas
Filmistudio
Rahapaino
Malibu Clubi
Satama
Taxiasema
Huoh.. Mitä vielä voi tehdä? Miten pääsee läpi?
Ostetut paikat joiden tehtävät olen suorittanut:
Jäätelötehdas
Filmistudio
Rahapaino
Malibu Clubi
Satama
Taxiasema
Huoh.. Mitä vielä voi tehdä? Miten pääsee läpi?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ostapa autoliike ja pole position club. Autoliike on siellä sataman ja Little Havanan välimaastossa. Pole position on itäisen saaren eteläpäässä. Jossain vaihees Sonny ja kumppanit verottaan sun bisneksiä ja joudut teurastaan kartanossa yksin sata äijää, sit peli on tavallaan läpi, mut pelata vielä voi.
Kun olet ostanut autoliikkeen, sinun täytyy ajaa sellaisia kilpa-ajoja ja viedä yhteen autotalliin sen oven vieressä olevan listan ilmoittamia autoja. Kún Sonny Forelli pitää tappaa, Lance soittaa ja käskee sinua tulemaan kartanolle. Siitä soitosta tiedät, että pelin viimeistä päätehtävää pääsee suorittamaan.
Kun olet tehnyt tämän viimeisen päätehtävän, ilmestyy se armeijan helikopteri.
kopterinsaat kun haet poliisi laitokselta poliisiuniformun ja menet armeijan alueelle joka on lentokentän läheisyydessä. jos menet armeijan alueelle ilman poliisi-vaatteita sinut tapetaan.
minullakin olisi yksi kysymys.
miten sen kopterin saa pysymään itsellä. aina kun minä haen sen ja vien sen tallennuspaikkaan jossa on helikopterille tarkoitettu alusta ja tallennan, kopteri on kadonnut. trittäkää auttaa, ongelma on raivostuttava...
Eli homma on muuten valmis mutta en löydä sinne autokaupan autotalliin "caddy"ä mistään. Se paikka mihin niitä tarvii raahata niin viimenen lista on jotain tyyliin:
Voodoo
Cuban Hermes
Baggage
Pizza Boy
CADDY!
Oletan että caddy on se golfkärry mutta mistä hel**tistä sen saa kun golf kentällä niitä ei vaan ole enää vaikka kuinka monta kertaa siellä kävisi..
Kyllä mää sen löysin sieltä golf kentältä viimein,kun kävin siellä tarpeeks monta kertaa eri kellonaikoihin.
...ajamalla golfsaareen ihan tavallisesti autolla, ja vastaan tuli vaikka kuinka monta golfkärryä.
Kannattaa varoa, sillä aina golfpapat eivät luovu ajokeistaan ilman pientä kostoa...
niin minullekin loppujen lopuksi kävi, heh, tosiaan ei suostunut pysähtymään millään vaikka parkkeerasi eteen niin puski läpi vaan (olin moottoripyörällä) loppujen lopuksi piti räiskiä renkaat paskaksi että ne juoksi karkuun, tosi hienoa sitten ajella ensimmäiseen maalauspaikkaan korjauttamaan autoa kun renkaat viduilla eikä muutenkaan kulje kahtakymppiä kovempaa :)
aja varikolle ja tapa kaikki niin tulee helikopteri
oletko aivan varma että olet kerännyt kaikki hiddarit (hidden pack) ja ostanut kaikki talot et ole ainakaan ostanut kaikkia taloja.
entä oletkö tehnyt taksi,ambulanssi,poliisi,paloauto,helikopteri ja ralliauto tehtävät jotka saa autoista motocross tehtävät vene tehtävät en muista oikein muita tehtäviä mutta tossa oli ainakin suurin osa tehtäistä
Luulin itsekin päässeni jo kaikki läpi, mutta näköjään en. Ostin lopuksi sen autokaupan, mutta en huomannut listaa seinässä. Nyt sekin täytyy tsekata. Yksi vinkki minulta; tyttöbaarissa saat helposti hommattua koko puljun itsellesi, kun menet privaatiin ja otat yksityis strippausta 20-30 kertaa putkeen. Ainakin pleikkarilla homma onnistuu.