Miun iha uus kone se o kyllä aika eto. Kyl miu harmittuap ko mie ostin ehta Wintous XP:n ja miehä loihe sitä asentamoo. Eikä tuo kutale männy konneesee ollenkaa, se vua tokas jotta asennus keskeyty, eikä miul ou ny toimivoo konetta olleskaa, naapurin konneella mie tätäki täsä rusnavoun. Mikä ihme se on ko ei tuo wintoosa männy miun konneeseen. Voikos se olla tuo kovo, ko siinp ei ou ko 120 kikkoo tilloo, ko mie luin että wintousalle pittää varaa ainauskin 128 kikkoo jottei muisti lopu .
voe että harmittoo
YX XP ei pelitä
5320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että muisti ja kovalevytila ei ole ihan sama asia
muistia varmasti tarvitsee vähintään sen 128 tai 256 mutta kovotilaa ei kyllä vie 128g
kirjoittaminen ei liene vahvimpia puoliasi, kun ei aitosavolainenkaan siitä selvää tahdo saada.Kirjoittaisit suomeksi.
Tuohan oli aika hauska ja itseasiassa ihan luettava. Mitä tulee aitosavolaisiin, ovat muuttaneet tänne Helsinkiin ja unohtaneet identiteettinsä sekä kielensä. Siksi eivät enää ymmärrä omaa kieltään.
Savolaiset asuvat jossain Kuopion, tai siellä suunnalla.
Mä olen nähny jopa punaisia savolaisia. Somaleilla on enemmän pigmenttiä, savolaisilla luontaisesti enemmän punertavaa ja muuttaa väriä naamaltansa sen kun ehtii, ihme sakkia:)!
No kulttuuriin kuuluu suvaitsevaisuus ja ihmisten pitää sopeutua elämään sopuisasti niin kuin maurit Hispaniassa konsanaan.
No kai siinä sitten vielä takuu voimassa. Kiikuta se liikkeeseen ja laitata se siellä kuntoon. Kyllä kai siinä joku hämminki on jollei windows asennu. Minkä se ilmoittaa asennuksen keskeytyksen syyksi??? vai herjaako ylleensä mitään???
120 kikkaa on kyllä aika juhlava kovalevy, kyllä sinne pitäisi sen wintoosan mahtua monneenkin kertaan.