Meidän perheenjäseneksi saapuu huomenna pikkuinen tyttökissanpentu, mustavalkonen.
kysymys kuuluu: Sopiiko Nanna kissalle nimeksi?? Oisko muita ehdotuksia? Tykkään suloisista nimistä..
kysymys kuuluu: Sopiiko Nanna kissalle nimeksi?? Oisko muita ehdotuksia? Tykkään suloisista nimistä..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Omasta mielestäni Nanna on hyvä nimi. Mulla on myös mustavalkoinen tyttökissa, Aada. Oon harkinnu toisenkin kissan ostamista ja sille oon jo miettiny nimeä(vaikka kissaa ei oo viel ees tiedossa, sillä säästettävää riittää, koska haluun rotukissan).
Nimi ehdotuksia:
Ninni, Pipsa, Liinu, Milli, Nuppu, Minttu, Jade.
Lisää nimiä löydät kissojen nimipäiväkalenterista:
http://koti.mbnet.fi/~stinger/catnames.php
Ja vaikka täältä:
http://www.babynames.com/
Toiset ihmiset eivät pidä siitä, että eläimille annetaan ihmisten nimiä, mutta minusta kissoilla saa olla minkälainen nimi tahansa.
Mukavia hetkiä uuden tulokkaan kanssa!
jonka nimi on Lady Black, ja mies mokoma kutsuu sitä nykyään ainoastaan nimellä: Lyyli. :D
Tästä pääsee ihailemaan "Lyyliä":
http://www.petsie.fi/pet.php?petid=48782&s=images
Yksi tyttö on antanut sen nimeksi "Hilleri" ja ottaen huomioon, miten nopeasti pieni milloinkin johonkin koloon pujahtaa, kyllä sekin nimi sopii.
Toisen tyttökissamme nimi on Giza, kun ihastuimme matkaillessamme Egyptiin. Joidenkin maiden nimistä voi löytää upean nimen kissalle.
olisiko esim. Mimi, Mimmi, Kisu, Mirkku, Peppi, Miisu, Niisu, Lissu, Kissu hyviä nimiä?
Tuossa ehdotuksia.
:)