onko kellään

leikki ideoita 9.v tytön synttäreille...
pelkokerrointa?mitä lapsille voisi tarjoilla?
tai muita kiinnostavia leikkejä?
1332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä ajattelin omien lasteni synttäreille joskus tehdä "aarrekätkön", Elikkä johonkin purkkiin laitetaan makeisia ja jotakin halpoja pikkuleluja. Sitten piitrrät aarrekartan joka ei ole ihan selkeä, vaan siihen on kirjoitettu paikkojen kuvauksia joista täytyy laskea johonkin suuntaa askeleita ja käännyttävä johonkin ja jonkinlaisia piirroksia vielä avuksi. Kun sitten lapset löytävät "aarteen" he saavat jakaa sen keskenään. Tietysti aarrekarttakjin täytyy löytää ja se on talouspaperirullan värjätyn pahvihylsyn sisällä ja pahvihylsy on johonkin huoneeseen kätketty, mutta löytyy vihjeillä.
Pinata on myös kiva leikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitään hyviä kirjoitti:

leikki ideoita 9.v tytön synttäreille...
pelkokerrointa?mitä lapsille voisi tarjoilla?
tai muita kiinnostavia leikkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu