nimessä oli joku whiz, fitz, fitz'n.. google ei löydä mitään noilla. liekkö ollenkaan kaupallinen.
muistaaksein siinä oli muutama minipeli, jollain sen pelin hahmolla oli valtavat "pallit" jota se kärräs kottikärryillä ja toisessa tasossa se oli jollain liukuhihnalla tekemässä niillä kakuista pannukakkuja?
mikäs
5
899
Vastaukset
- KimmoK the *nisti
Juu ei moista pallipeliä muistu mieleen.
Nimeä lähinnä:
http://www.lysator.liu.se/~wizkid/art/wakelin/ - The Real J.
Olisiko kenties Wiz ? Käsittääkseni samannimisen huumorisarjakuvan mukaan nimetty. Tuossa pelissähän oli valittavana kolme hahmoa joista yksi oli juuri tuo isopalli, yksi nyrkkisankari ja kolmas pierupoika. Ja tuossa oli esmes esterata läpijuostavana.
- löytyy täältä
http://www.thegamearchives.com/?val=0_2_1_0_0_4_17_0_22_1_0
VIZ THE GAME ja sitten WINUA emutukseen... - aloittaja
löytyy täältä kirjoitti:
http://www.thegamearchives.com/?val=0_2_1_0_0_4_17_0_22_1_0
VIZ THE GAME ja sitten WINUA emutukseen...Tuo se oli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526