DNA:n sähköpostiuudistus takkuilee pahasti ja helpdesk ei vastaa. Sähköpostin tietojen siirto ei onnistunut. [email protected] vastaa vain antamalla maksullisen palvelunumeron. Palvelunumerossa jäät ikuiseen jonoon ja rahat kilisevät DNA:n kirstuun.
Onko kukaan pakkosiirretty saanut dna-webmailia toimimaan ja kaikki tiedot osoitekirja mukaan luettuna siirrettynä?
Onko kukaan pakkosiirretty saanut dna-webmailia toimimaan ja kaikki tiedot osoitekirja mukaan luettuna siirrettynä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siirto on tehty amatöörimaisesti ja tukipalvelu on hidas vastaamaan palvelupyyntöihin. Mullekin eka vastaus tökerö soittopyyntö maksulliseen palvelunumeroon. Tänään vastattu:"Siirto on vielä osittain kesken ja osoitekirjan pitäisi myös lähipäivinä siirtyä dna:n sähköposti laatikkoon." Lähipäivinä!?
Ihmettelen kun tuollaista siirtoa voidaan nykyaikana harjoitella toimivilla asiakkaiden sähköposteilla. Siirto pitää ennen toteutusta testata ja harjoitella demostraatiolaitteistolla - ei asiakasjärjestelmillä!
Kaiken lisäksi Dnan postiohjelma on ominaisuuksiltaan köyhempi kuin entinen PHNEt webmailimme.
ISO MIINUS DNA:LLE!!!
Tänään saamani vastaus alkuviikon vikailmoitukseeni:
- - -
Hei X!
Olethan asian tiimoilta yhteydessä paikalliseen puhelinyhtiöön DNA Palveluiden puolelle. Yhteystiedot löydät osoitteesta http://www.dnaoy.fi/Yksityisille/Asiakaspalvelu/Sivut/Default.aspx
Ystävällisin terveisin
Y Y
palveluneuvoja
Asiakaspalvelu
DNA Finland Oy
- - -
Isossa yrityksessä on näköjään helppoa pallotella ongelmaa toiselle.
Tilasin DNA:lta modeemin ja liittymän. Ei toiminut. Soitin MONTA TUNTIA, jotta pääsisin edes asiani sanomaan. Sieltä sanottiin: yritetääs kytkeä uudelleen. Meni 2 päivää.. Ei toiminut. Soitin vikailmoitukseen josta lähettivät miehen katsomaan missä vika. Vika olikin pistorasiassa, jonka hän korjasi yhdessä minuutissa. Kivaa oli, kunnes sain 90€- laskun siitä että hän tuli käymään... Kukaan ei sanonut että se tulee maksamaan!!! En todellakaan maksa!
mutta toimii muuten ok.
ei valittamista.
on ja sivu aukeaa pomppimalla milloin mihinkin. DNA tarjoaa 5(?) eri sähköpostitunnusta käyttöön samalle sisäänkirjautujalle. Kertokaas mulle, miten vaihdetaan lähettäjän osoite tässä uudessa huippusysteemissä??? On meinaan ainoa kohta sivulla, missä ei ole mitään alasvetovalikkoa. Ennen oli.
Osoitekirjan tietojen siirtoon luvattiin menevän muutama päivä, mutta nyt on jo viikko kulunut sähköpostijärjestelmän muutoksesta eikä vieläkään osoitekisjan yhteystietoja ole siirretty.
Jatkossa kun olen tietoliikenne palveluita itselle tai työnantajalle hankkimassa en edes harkitse DNAn asiakkuutta. Heidän toimintatapansa on nyt jo tiedossa.
Edelleenkään ei luvattuja siirtoja ole saaneet tehtyä!
Mulle oli osoitekirjan tiedot nyt siirretty. Aika uskomattoman hitaasti tiedot siirtyi. Selvästi toiminnoiltaan köyhempi webmail kuin entinen PHNet.