Kuolemanpartiot vainoavat homoja Irakissa
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809268327743_ul.shtml
Olihan kyseessä se suvaitsevainen uskonto...
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200809268327743_ul.shtml
Olihan kyseessä se suvaitsevainen uskonto...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hesarin palstalla vähän aikaa sitten yksi kirjoittaja selitti, että ei islam suhtaudu homoseksuaalisuuteen kielteisesti eikä koraanissa sellaista kieltoa ole.
Taisi olla joku aavikon aivopesijä. Valitettavasti jotkut varmaan siihenkin uskoivat.
Tästä islamin homo- ja muusta tasa-arvokielteisyydestä ei meillä pidetä mitään ääntä muuten näitä asioita kovin aktiivisesti kommentoivissa piireissä. Mistäköhän tämä johtuu.
ei kiinnosta. Hinurit ruikuttaa aina sitä sun tätä. Kyllä niitä riittää homovalittajia tapettavaksi asti. että allah akbar vaan, saatanan hintti!
Kaikkihan sen tietää, et islam on yks maailman sairaimpii uskontoi?
ei niillä mitään ihmisarvoa oo. turhanpäiväsiä papanaluukunpaukuttajia.
no eihän kiihkoislamistisissa maissa ole arvoa kuin heteromiehillä. naiset, homot, ihan sama - alempiarvoisia kaikki.
heteromieshän on siellä kuin kuningas, vaimot passaavat ja antavat aina kun tekee mieli. ei kai ne niistä eduista halua luopua. homous tai lesbous ovat feminismin tavoin uhkia heteromiehen ylivallalle.
Saman sairauden eri asteita. Jos haluamme suojella lapsiamme, homoille ei missään nimessä saa antaa periksi.
Mä miellän pedofiileiks ne pikkulapsista ja esimurrosikäsistä ja ehkä vielä murrosikäsistäki kiinnostuvat. Homot tuntuu palvovan nuoruutta ja nuorekkuutta, esim. laihuutta, ja monet haluaa nuoren kumppanin, mutta että pedofiliaa... Kyllähän moni heteromieskin on kiinnostunu tosi nuorista, jopa "rajalla" olevista tytöistä. Homoilla ehkä on paremmat mahdollisuudet, kun tapaamiset hoidetaan salaa. Mutta en tosiaan miellä homoutta samaks kuin pdf. Ja pedofiliassakin on eri asteita, on vauvanraiskaajia ja sitten näitä 14v poika aikuinen mies-rakkaussuhteita.