Fontit

Miten saan ladatut fontit käyttöön wordissä? Latasin siis netistä muutaman uuden fontin ja en nyt osaa ottaa niitä käyttöön.
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ovat pakattuja (.zip tai .rar) niin purat niitä ja siirrät tiedostot siihen windowsin kansioon missä muut foniti ovat.

Äänestä

Fontteja ei jostain syystä voi siirtää windowsin fontteihin. Fontti-kansiossa näkyy paljon enemmän eri lajeja kuin wordissä. Miten saan fontit wordin käyttöön?

Äänestä
  • ..Ohjauspaneeli-Fontit-Lisää uusi fontti?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Josa1 kirjoitti:

Miten saan ladatut fontit käyttöön wordissä? Latasin siis netistä muutaman uuden fontin ja en nyt osaa ottaa niitä käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu