Onko selvinnyt kuka murtautui asuntoosi?
Oliko se kertomasi totta(?) ja tuliko murtautuja uudelleen neljältä?
Toivon myös että lopetat ketjuissa vilmuskan moittimisen - hän yritti auttaa sinua - ei ole hyvä lukea kun viimeksi vielä tänään haukuit häntä:)
Oliko se kertomasi totta(?) ja tuliko murtautuja uudelleen neljältä?
Toivon myös että lopetat ketjuissa vilmuskan moittimisen - hän yritti auttaa sinua - ei ole hyvä lukea kun viimeksi vielä tänään haukuit häntä:)
Vastaukset 22
Vanhimmat
olla mielikuvitusta koko juttu.
Pasilan poliisilaitokselta,siellä on kuulustelupöytäkitjat,ja käviväthän he katsomassa murtojälkiä,ja sormenjälkiä.Kännykästä uhkauksen kirjasivat ylös.Ei sinne palturia puhumaan mennä ne heittää ulos samantien,onhan heillä vuosien kokemus.Valehtelijaksiko haluat vielä leimata,skitsofrenia diagnoosin Vilmuskan keksimän lisäksi.
Joka ainoa rikosilmoitus otetaan todesta ja tutkitaan. Ketään ei heitetä pihalle.
vieraiden ihmisten asioita,eivät he kerro,helppo sinun sanoa
tuhmi' myselet?
murrosta - oletin sinun kertovan miten sitten kävi -
Anteeksi en kysy enää - kai tuollaistakin voi tapahtua jos ei muuta...
Ira minä pyydän sinua ystävyytemme nimissä.
Älä avaa tätä palstaa ainakaan viikkoon.
Minä lupaan muistaa sinua rukouksissani vielä enemmän, mutta lupaa sinä olla avaamatta koko palstaa ja yleensä mitään Suomi24 keskustelua.
Sovitaanko Ira kiltti tämä.
haihdun näkymättömiin vähäksi ajaksi,ja vain koska sinä pyysit,ja KirjoSieppo sekä Tässä ja nyt.Hyvää viikonloppua teille ystävät kalliit,ja Jumalan siunausta.
Minkä mielihyvän te oikein saatte kun houkuttelette Iran palstalle milloin milläkin ärsykkeellä.
Tiedätte varmasti saavanne hänet.
oletteko ajatelleet tai ymmärrättekö mitä oikeastaan teette.
Ymmnärrättekö mihin tuo saattaa johtaa hänen kohdallaan.
Olenkin odottanut, että järkevänä ,tuntevana ihmisenä ottaisit kantaa tähän järkyttävään loanheittoon.Olet ehdottomasti oikeassa.Lopettakaa hyvät ihmiset tähän päivään.
Pitihän se arvata mitä elisama sanoo, kaikki on taas muiden syytä
Elisaman pysyä puolueettomana.
ihminen avaa ihan itse tietokoneensa ja tulee tälle palstalle! Älä viitsi holhota ja pitää meitä muita a) itseäsi tyhmempinä, b) lapsina. Kiitos! (ja lastenkaan älykkyyttä ei saa aliarvioida=)
omaa mielipidettään vaan joukon mukana olla lynkkaamassa yhtä ihmistä?
yhtä ihmistä olla lynkkaamassa - kyllä tämä ihminen on itsekkin aiheuttanut paljon pahaa kirjoituksillaan.
Ihmettelyä on kyllä - ei ihan sentään lynkkaus mielialaa:)
Naamakkain jos kaikki nämäkin kirjoitukset esitettäisiin, joissa udellaan, syytellään, ivataan, niin luulen että saattaisi luuvitonen heilahtaa ennen pitkää.
Vaatii viileää luonnetta olla välittämättä ja puolustautumatta, kun noita-akkalauma käy kimppuun. Toisaalta moiset voi jättää omaan arvoonsa - eli vaille huomiota.
Mutta kyllä minullakin päreet palaisivat, jos oikeassa elämässä koko ajan joku härkkisi. Virtuaalisuunsoitto netissä täysin tuntemattomien ihmisten toimesta taas ei saa aikaan muuta kuin ihmetyksen, miten joku jaksaa eläytyä niin vahvasti tälläiseen bittimaailmaan.
400 naisen työpaikalla pahamsuopuudesta.Joku tuli näyttämään esim. mekkoa jonka oli ostanut,Laikki kehuivat,ja kun nainen lähti pois haukuttiin huoran hameeksi ja kysyttiin minunkin mielipidettäni olenko samaa mieltä,kielsin sanoin jotta se on kaunis,Sen jälkeen sain istua yksin ruokapöydässä.Annettiin vaaikeimmat työt toisille kuuluvat.En vanhentunut siellä kauaa 3 kuukautta,ja sitten SKOPP meni konkkaan,jhan oikein.
ira¤ ,mihin jätit nimmarisi?
Käytä niin tietää heti kenen kirjoitus eikä avaa jos ei halua lukea sinun kirjoitusta:-))
Mikset itse käytä tunnistettavissa olevaa nimimerkkiä? Olisin tiennyt jättää tuonkin viestin lukematta, sillä mitään asiaan liittyvää sanottavaahan siinäkään ei ollut.
mutta jättääkin nimmarinsa vain pois, joten sekö on sama asia? Luulee, ettei tunnisteta
mihin joku kirjoittelee ja millä nimimerkillä? Emme ole tilivelvollisia sinulle, joten lopeta tuo kyttääminen.
mikä hitto teitä vaivovvaa?Nyt jo tekis miel pärryyttee viimesen piälle--eikö jo ois aika jättee tää puhheenaihe-Ira¤ taa-katottaan,mittee huominen tuopi!Männöö jo liiallisuukssiin tuo nokkiminen-puolin ja toisin.Työ uhalla härnneettä Irroo¤ ja hiän vastovvaa,mitä vastovvaa ja eikun uuttaa pistettään kehhiin.Mänkkeepä ihtteeny aikkuiset immeiset (kaikki) ja heittäkkee poikkeen tuo jonnii joutava rihttaavunti!Ihan hävettää jo koko palstan puolesta nuita jarhhuumissii lukkee.Niistä ei tuu mittää muuta,ku kaikille osapuolille paha mielj!Ettäkö jo vois lopettoo?Vanaha sanonta;"iänetön on hulluu viissaampi!"Jos riittoo ei jatka kukkaa,se lieska sammuu iteksseen!Mie pyyvvän-rauhottukkee hyvät immeiset!