PETTYMYS

She is the best

Kävin hetki sitten kuuntelemassa uuden biisin Womanizer...ja en ollut uskoa korviani! Biisi oli ihan kuin Radar tai Ooh Ooh Baby, saundillisesti tosi lähellä nuita biisejä, ainakin minun mielestäni...ja lauluääni oli valitettavasti todella pikkutyttömäinen...jotenkin en vaan saanut otetta koko biisistä, vaikka biisin sanatki luin...en sit tiiä auttasko useampi kuuntelukerta, kahesti sen vasta oon kuunnellut...ei mulle Gimme morekaan ensikuulemalta kolahtanut...ovatko siis Britneyn biisit nykyään vaan sellasia että vaatii useamman kuuntelukerran, jotta pääsee sisälle biisiin (?) täytyy kummiski sanoo,että ennenku teen lopullista ostopäätöstä, on kyl kuunneltava kaikki biisit...ja jotain muutaki sais luvan olla ku tota jumputusta...nooh, jos se levy kerran ilmestyy vasta joulukuussa, ni on hyvää aikaa miettiä :) ollako lojaali fani ja ostaa tämäkin levy vai tutkiskella, kolhataako musa todellakin vai ei...toistaseks taian viel kuunella tuota uutta biisii ja kattoo mitkä on fiilikset myöhemmin!

5

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tästä kappaleesta. Tosin

      olenkin tanssimusiikin ystävä. Ainoa kappale ennen blackouttia oli toxic. Mutta vasta gimme more oli se kappale, josta alkoi mun Britney diggailu. Kauheen hyvä kappale ja ennenkaikkea ootan, että pääsen baariin tanssimaan tätä kappaletta.

    • aluks mut........

      Nyt kymmenennen kuuntelukerran jälkeen onkin aikast hyvä! Laittakaa tekin kaks nettiä auki ja tää soimaan ja toiseen nettiin surffailemaan niin pääsee biisiin kiinni... Mulla yleensäki kestää totutella lauluihin sen parin kuuntelukerran.

    • AINAKIN ON

      No mielestäni ja toivon että tässä levyssä puhutaan muustakin ku seksistä ja juhlimisesta. Ainakin tämän biisin sanat ovat lupaavat verrattuna Blackoutin panettaa teemaan.

    • She is the best

      Kolmas kerta toden sano! Tänään tämä Womanizer kolahti ja kovaa :) taisin kuunella aikasemmin liian pienellä volyymilla ;) Siis tykkään nykyisin mielettömästi tästä kappaleesta...eikä lauluäänikään ole enää häirittevän kuulonen, kyllä sen Britneyksi tunnistaa, vaikka aavistuksen konemaisen kuulonen onkin. Pitäs vaan malttaa ottaa viel pari kuukautta...on siis ihan varmaa,et ostan sen uuden levyn. Nyt ei auta muu ku kuunella vanhoja albumeja aamusta iltaan ;)

    • kappaleen nyt

      jo neljännen kerran,mut ei vaan sytytä.(Britney toistaa itseään:/)

      En osta ainakaan vielä tämän kappaleen perusteella levyä.

      Terveisin eräs Britneyn kuuntelija since Baby One More Time

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      72
      10542
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      243
      4506
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      156
      3905
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      163
      3398
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      43
      3159
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      45
      2870
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2400
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      20
      1960
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      62
      1726
    10. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      26
      1461
    Aihe