onko muka täysin sula mahdottomuus sentaa n.6 neliön ikivanhaan puulattiaan laminaatti??ukko väittää ettei onnistu.minä epäilen että ukolla vaan kasvaa peukalo vääräs kohtaa kämmenes..
laminaatin asennus
auttakee tyttöä :)
3526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Laminaatin saa laitettua ihan mille alustalle tahansa kunhan on suora. Monet nihilistit ei vaan pidä ajatuksesta että puu lattioita peitetään laminaatilla. Heitin mielestä kapinen ja koloinen puulattia pitäisi hioa ja maalata tai lakata. Se sitten aitoa tavaraa kun kotona on rakoiset ja koloiset lankut lattioilla mihin sukat tarttuu kiinni ja pölyjä ei saa imuroitua.
Hei!
Laminaattiasennukseen kelpaa mikä tahansa oikaistu pohja jonaka kosteusprosentti alittaa valmistajan suosituksen.
Laminaatti ei poista alkuperäisen alustan heikosta lämpöeristyksestä johtuvaa viileyttä ja materiaalina laminaatti on jalkapohjaan talvella aina viileä. Laminaatilla on kuitenkin runsaasti hyviä ominaisuuksia ja tuote on tullut jäädäkseen monine variaatioineen pysyvästi.
joukkoon sen että jos vanha lattia notkuu, ei laminaatti tule siinä välttämättä kestämään. Se itse laminaatin laittohan on se pienin homma siinä. Listojen asennus voi joistain tuntua pakkopullalta. Varsinkin jos ei ole siihen vaadittavia työkaluja.