Terve!
Olen hankkimassa uutta käsiasetta ja en osaa päättää minkalainen olisi hyvä. Ajattelin aloittaaa ammunnan harraste mielessä ja ajattelin eka että Desert eagle .50 olisi hyvä (saako lupia siihen?) mutta tulin tulokseen että ammukse ovat kalliita, joten 9mm pistooli olisi paras vaihtoehto. Omistan ennestään S&W .22 pistoolin ja haluaisin siirtyä jykevämpään tykkiin.
Mikä olisi paras nettikauppa tai kauppa Rovaniemellä ostaa ase?
Käsiasetta hankkimassa
Battlewulf
2
844
Vastaukset 2
- antaa pölyn laskeutua
ja katsoa mitä tulee tapahtumaan. Joudutko myymään entisenkin tussarisi, vai mitenkä näihin käsiaseisiin tultaneen suhtautumaan.
- obt
Millainen on tämän hetkinen kantolupasi määritelty ? ? ? Toistaiseksi vai määräaikainen ? ? Ja nykyisenkin 22:n kanssa, todella kannattaa harrastaa; toki ruokahalu kasvaa syödessä.
Seuraavana askeleena harrastuksessa kannattaa todella harkita sitä 9 mm, eikä hankkia "sinkoa".
Eiköhän Roi:ssa löydy liikkeitä ja näemmä nettikin on käytössäsi, niin hakuun vaan oikeat sanat, runsaudenpula yllättää . . . . .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671405- 63916
- 83880
- 115874
- 58782
- 94691
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49579En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.55575Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534