Moips.Tässä netissä lukenut kokemuksia ajoasuista.Kehuttu rukan pukuja,oikein lääkintöhenkilökunta kehunut siis onnettomuus tilanteessa.Että suojaus jutut kohdallaan.Mutta nyt uusin Mp-lehti testi siinä,keskihintaiset puvut.Ei selkä suojaa ja vesi menee taskuihin ja takuu 5v?.Itsellä sweepin puku mutta yhden ajokauden jälkeen ompeleet aukee.Haluttas ostaa puku jossa turva jutut kohdallaan,kuitenkin sijoittaisin siihen 700-900 €.T.Dekku
Ajovarusteet!!!
Dekku
2765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ostimme vaimolleni tunnettua merkkiä olevan puvun. Se alkoi ratkeilla sieltä sun täältä ja syytä emme löytäneet. Kävimme asiantuntevassa ja puolueettomassa liikkeessä näyttämässä tapahtunutta puvun ihmeellistä ratkeilemista. Arvaten miten asia oli, näytti liikkeen myyjä pienen pientä lappusta asusteiden saumoissa. Made in Portugal. Liike josta ostimme puvun antoi ilman korvausta jopa vähän hinnakkaamman puvun ilman lisä korvausta. Eli en enää osta mitään ellen ole tietoinen tavaran alkuperästä.
Veden taskuun menemisestä en tiedä.. Vaikka selkäsuojaa ei ole, niin sille on paikka takissa. Se suoja maksaa muistaakseni kolmisen kymppiä. Nää on jotain myyntiteknisiä juttuja, ts. takista on saatu halvempi ilman selkäsuojaa.
Takuu Rukalla pelaa kyllä hyvin, eikä edes ostokuitteja pahemmin kysellä.