Työttömiä poliiseja

Työttömiä poliiseja voisi rekrytoida kouluihin ja oppilaitoksiin koulupoliseiksi.

Koulupoliisi pitäisi järjestystä yllä ja vastasi koulun turvallisuudesta.

Poliisin läsnäolo rauhoittaisi muutenkin koulun ilmapiiriä.
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Työttömiä poliiseja ei riitä kuin muutaman kaupungin kouluihin ja siinä se yritys sitten olisikin.

Tämä on niitä samanlaisia ajatuksenraakileita kuin vartioiden palkkaaminen ja metallinpaljastimien asentaminen maan joka koulun jokaiseen oviaukkoon.

Kouluissa on helposti toista kymmentä ulko-ovea joita pitäisi aivan kaikkia vahtia jatkuvasti, sillä yksikin vartioimaton kun löytyy niin sitähän käytetään aina jos halutaan jotakin salakuljettaa sisään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leipää leivättömille kirjoitti:

Työttömiä poliiseja voisi rekrytoida kouluihin ja oppilaitoksiin koulupoliseiksi.

Koulupoliisi pitäisi järjestystä yllä ja vastasi koulun turvallisuudesta.

Poliisin läsnäolo rauhoittaisi muutenkin koulun ilmapiiriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu