Mikä paras torrent-sivusto

Latailija

Mistä torrent sivustolta saa nopeiten ohjelmat.piratebaysta esim top 100 sivuilla että jakajia ja lähettäjiä on paljon,mutta kun ohjelmaa alkaa imuttamaan niin ruikkii todella hitaasti jos lataa ollenkaan,usein vain on ihan nollassa.Torrent ohjelma azrerus vutze

10

12942

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ohjelmasi

      kuntoon. Kyllä mulle ainakin valuu tpb:stä aivan kaistan ( 2M ja 230-240 kt/s) mukaan, jos vaan jakajia riittää.

      • µTorrentilla

        tietenkin.


    • öhöm,
    • muumio881

      jos haussa on suomalainen julkinen torrent saitti niin suosittelen kokeilemaan esimerkiksi http:\\www.fintorrents.tk ,se ainakin listaa suomenkielellä julkisilta torrentpalvelimilta saatavia torrentteja.

      Ainakin itse olen ollut tyytväinen sivun toimintaan, noita scene releaseja ne seuloo.

      Muumio

    • muumio881

      pari typoa ja osoite uusiksi

      jos haussa on suomalainen julkinen torrent saitti niin suosittelen kokeilemaan esimerkiksi http://www.fintorrents.tk ,se ainakin listaa suomenkielellä julkisilta torrentpalvelimilta saatavia torrentteja.

      Ainakin itse olen ollut tyytyväinen sivun toimintaan, noita scene releaseja ne seuloo.

      Muumio

    • tl on hjuva

      Torrentleech , demonoid , iptorrents , revtt, torrentbytes swebits jne niin edelleen . kaikki ovat loistavia

      • fjw0+

        mikä paras hakusivusto?


    • .

      Hmm... ihan kuin olisin vastannut tänne ja viesti olisi poistettu. En osaa vastata kysymkseesi, mutta tiedoston latauksia varten uutisryhmät eli usenet on paras ja nopein. Tavara tulee täydella käistalla, kiitos servereiden. teranews maksaa muutaman euron kuussa ja toimii. Latasin erään albumin 320kdb laadulla ja meni 9 minuuttia. Suomalaisten operaattorien usenet palvelimet ovat todella karsitut.

      • 13

        Tuossa ajassahan torskalla vetää jo 3 leffaa. Toki kaista ja jakajat vaikuttavat.


      • nalkkiklunssi
        13 kirjoitti:

        Tuossa ajassahan torskalla vetää jo 3 leffaa. Toki kaista ja jakajat vaikuttavat.

        Heh, hidashan toi on jos albumi kestää 9 minuuttia, siinä ajassa pitää tippua joku hi-res leffa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      21
      6100
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      89
      5722
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      126
      3712
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3709
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      126
      1474
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1397
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1322
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1129
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1113
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      27
      1097
    Aihe