Kaikilla minun ikäisillä on aivan toisenlaiset ongelmat kuin minulla.
Ulkomuoto on ikäiseni ehkä vähän parempi koska pidän itsestäni huolta.
Fyysisesti kuin henkisestikin.
Ongelmat on paremminkin henkisellä puolella.
Jostain olen joutunut tinkimään. Minä ajattelen kuitenkin samoilla periaatteilla kuin nuorenakin. Takkia ei ole tarvinnut kääntää.
En tarkoita kuitenkaan sitä ettkö pielipedettäni en olisi uskaltanut vaihtaa jos olen väärässä.
Kivuttomasti ei ole aina mennyt suorasukaisena olo.
Ulkomuoto on ikäiseni ehkä vähän parempi koska pidän itsestäni huolta.
Fyysisesti kuin henkisestikin.
Ongelmat on paremminkin henkisellä puolella.
Jostain olen joutunut tinkimään. Minä ajattelen kuitenkin samoilla periaatteilla kuin nuorenakin. Takkia ei ole tarvinnut kääntää.
En tarkoita kuitenkaan sitä ettkö pielipedettäni en olisi uskaltanut vaihtaa jos olen väärässä.
Kivuttomasti ei ole aina mennyt suorasukaisena olo.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ensimmäisessä ja toisesta lauseesta tulee narsisti lähinnä mieleen.
Auttaisiko uuden peilin osto, tai suorasukaisuuden lievä vähentäminen.
Niinhän sitä nuoret miehet sanovat;
lukio takaa, ja museo edestä.
Luulot omasta itsestään, eivät kaunista ketään, päinvastoin useimmiten.
Jos sinulla on noin tarkka psygologinen silmä, kuten itse suoralta kädeltä väität. Anna ihmeessä taitosi suurempaan käyttöön.
Sinä olisit lahja pienelle Suomellemme ja koko maailmalle.
Tee se.
Aivan tuosta vaan voit kertoa jonkun olevan narsisti. Keittiö psygologiaa parhaimmasta päästä, vai aukesko joku vanha solmu?
Mielipiteen vaihto ei siis ole takin kääntämistä nurin? Mikä on sitten pysynyt? Puhutko poliittisesta kannasta? Puolueet ovat kääntäneet takkejaan vähän väliä ja ryntäilleet sinne sun tänne. Muttet varmaan tarkoita tätäkään. Mitä siis?
Tuosta ulkomuodosta sanoisin, että meistä iäkkäämmistä useimmilla on tämmöinen käsitys itsestämme. Kunnon peili ja valaistus tuo asiaan totuutta. Yksikin mummo, jonka polvinivel oli sortunut ja kepin kanssa köppelehti hitaasti eteenpäin, ikä yli 90, kiukutteli, kun vanhat kulkivat niin hitaasti ja olivat tiellä. Että tämmösiä harhoja ihmiselle tulee.
Fyysisesti ja henkisesti?
Ja silti, ongelmia henkisesti?
Et siis pidäkään huolta?
En kyllä ymmärtänyt Sun viestin tarkoitusta?Jos onkelmat on psykolokisella puolella,voisimme keskustella.Jos onkelmia ei ole ollenkaan.voisimme-VARMAAN-keskustella?
uniikki yksilö. Kukaan ei ole samanlainen. Tässä iässä on hyvä, kun on sinut itsensä kanssa. Ei tarvitse miellyttää ketään, vaan katsoa viihtyykö kukaan seurassa. Ellei, niin ihan mukavaa on yksinkin.
kokenut kaiken tietäää!
Kyllä sanoisin, että huh huh, jos tuollaista kirjoittelet, niin todella pätkii ja viistää maata tuo henkinen puoli. Et kyllä kirjoittaisi tuollaista tekstiä, jos kaikki olisi ok!
ei ole liikaa apinoita ympärillä, sillä en siedä hölmöjä. Nyt näin yksin, mistä viisasta seuraa?
Ei ole.