Lehmätkin

Jos jos sanaa ei olisi lehmätkin lentäisi.Jossitellaan nyt,jos ampujalla olisi ollut puoliautomaatin sijaan joka laukauksen jälkeen käsin ladattava pistooli ,olisi ampuja ensimmäisen laukauksen jälkeen, latausvaiheen aikana saanut tuolista päähän.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

> Jos jos sanaa ei olisi lehmätkin lentäisi. Jossitellaan nyt, jos ampujalla olisi ollut puoliautomaatin sijaan joka laukauksen jälkeen käsin ladattava pistooli, olisi ampuja ensimmäisen laukauksen jälkeen, latausvaiheen aikana saanut tuolista päähän.

Sinäpä sen sanoit. Se juuri on käsin ladattavan (esim tarkkuuspistoolin) ja itselataavan puoliautomaattipistoolin välinen ero joukkomurhaa tehtäessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lentäisi kirjoitti:

Jos jos sanaa ei olisi lehmätkin lentäisi.Jossitellaan nyt,jos ampujalla olisi ollut puoliautomaatin sijaan joka laukauksen jälkeen käsin ladattava pistooli ,olisi ampuja ensimmäisen laukauksen jälkeen, latausvaiheen aikana saanut tuolista päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu