kukaan mihin asti suvantorannan mattolaituri on käytössä, onko vielä lokakuun alussa, entäpä aukioloajat?
Mattolaituri
tietääkö
3439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitään laituria siellä ole. Siellähän on vesijohtovedellä toimiva matonpesupaikka. Sinne aina rouva pakottaa kuljettelemaan mattoja raatihuoneentorin laidalta.
Melkoinen pökkelöhän on sellainen, joka menee luonnonveellä mattoja pesemään. On niin täynnä mutaa taikkas muuta paskaa joki- /kautta järvivesi, että ei sellainen homma hyövää mitään.
Hyväinen aika.Tässä taas nähdään tämä ihmisten yksinkertaisuus.Vaikka Justin kaikesta päätellen on nuori ja tietämätön ihminen,lapsi suorastaan, niin pitäisi sen verran ymmärrystä olla,että tajuaa sen veden tulevan suoraan joesta.Ei se mitään vesijohtovettä ole
Vai vesihanasta?Muoviletkusta se tulee,eikä ole puhdistettua.
ÄLKÄÄ JUOKO SITÄ,AINAKAAN YLENMÄÄRIN.
Eihän tähän voi sanoa muuta kuin että:
PIDÄ PÄÄ KIINNI JUSTIN.
Tässä sitä Justin vain saivartelee mutta itse kysymykseen hän ei vastaa.
Häpeä aikuinen (?) ihminen!
Valitettavasti en itsekään osaa vastata, mutta luulisin että asia selviää kysymällä kaupungin puhelinvaihteesta ja sieltä eteenpäin kyseiseltä asiaa hoitavalta.