Eräs poika meidän luokalta availee mulle ovia jatkuvasti.. Onko hän vain kohtelias, ystävällinen ja hyvätapainen vai voisko olla ihastunut tai jotain? En oo nähnyt et se tekis muillekin niin, mut hyvin mahdollista et kuitenkin tekee.. Oon vaan kiinnittänyt siihen huomioita.. Aukasee mulle oven ja antaa mun mennä ensiksi ovesta sisään..
Juuh.. Mitä ajattelette tosta?
Juuh.. Mitä ajattelette tosta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ite availen kanssa ovia koulun tytöille, en tiedä mitä koitan sillä saavuttaa, mutta jotenkin siitä tulee hyvä mieli että ei oo samanlainen kusipää kuin kaikki muut (siis kun moni muu jää tönimään muita ja hidastelee tahalteen ja paiskoo ovia kiinni perässä.
Yritän vain olla kohtelias
Todenäköisesti yrittää olla vain kohtelias :S Itsekkin availen ovia ja morjenstan väkeä jota en tunne. Se on vaan kohteliasta ja tekee toisille hyvän mielen. Voithan sä tietenkin kiittää ja vaihtaa muutaman sanan sen kanssa ensikerralla ja katsoa yrittääkö se jotain. Aika helposti näkee : D
Siis mull on kokemust, sill oon itekki yrittäny kiinnittää tyttöjen huomion tolla tavalla, ja oon tosi otettu ain ku joku kattoo silmii ja kiittä.