hotellista? Mahtaako olla kuinka korvessa? Onko sieltä helppoa kulkea Siden keskustaan? Mitä aktiviteettejä siellä on uimisen lisäksi? Millainen ranta? Onko siellä ihmiset saaneet vatsatautia?
Kiitos, jos joku viitsii vastata asiallisesti...
Kiitos, jos joku viitsii vastata asiallisesti...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Linkki edelliseen vastaukseeni. Paras paikka.http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000000931&posting=22000000037355671
Niin ja aktiviteettejä oli tennis, pelisali, pingis, lapsille useita kerhoja ja sitten tietty noi iltaohjelmat erikseen. Ranta oli siisti ja tilava, tuoli 2 liiraa päivässä. Vatsatautia ei ole ollut kellään meidän sielläolo aikana.
ilmat ovat hyvät parin viikon päästä...
Hotelli sinällään hyvä, mutta ravintolan buffeessa ei ole kylmäsäilytysjärjestelmää. Ruoat tuodaan asianmukaisesti kylmäsäilytettynä tarjolle, mutta ravintolan puolelta puuttuu kokonaan kylmäaltaat. Jokainen voi itse miettiä kauanko nämä ruoat ovat syömäkelpoisia! Muutoinkin ko. hotellin all inclusive tarjonnaltaan heikoin, johon olemme matkoillamme törmänneet. Valitettavasti emme voi suositella ravintolaa, vaan todeta, että olkaa varovaisia!
Sunwingistä. Hotelli tosi siisti!!! Myös allasalue ja muut yleiset tilat. Meillä ei ollut AI:a vain aamupala, sillä pärjäsi kuitenkin jopa meidän 7-vuotias ainakin klo 2:een. Muutoin syötiin hotellilla (ihana salaattiannos NAM!!!) tai lähiravintolassa (katua hotellilta vasemmalle ja taas tienylityksen jälkeen vasemmalle, heti eka ravintola) missä todella hyvä ruoka, ihanat tarjoilijat!! Hotellilla hyvä spa, mutta KALLIS.
Tuohon lähiostoskadulle oli matkaa n 500m, shoppailumahdollisuudet hyvin rajalliset. Sideen matkaa 10km, taksi otti 25liiraa (12,5e) takaisin tultiin Dolmuksella 2,5liiraa per hlö.
Ranta oli tosi upea, hieno valkoinen hiekka, pitkälle matalaa, tuolit 2liiraa/päivä.
Käytiin paikalliset retkitoimiston matkalla, rafting, koskenlasku. Todella upea kokemus ja paljon halvempi kuin suomalaisen matkatoimiston kautta. Suosittelen.
Jos tulee muuta kysyttävää, koitan vastata parhaani mukaan
Osaisiko joku kertoa ilmastoinnin toimivuudesta ja kuuluuko hintaan, mistään kun en löydä mainintaa.
Tjäreborgin sivuilta kaivettua, aikaa meni 3 sekuntia:
Ilmastointi
Kaikissa huoneistoissa on ilmastointi 1/6-30/9 klo 16.00-19.00 sekä 22.00-09.00.
Tarkemmin löytyy varmasti hotellin omilta sivuilta vaikka englanniksi, en jaksanut nyt paneutua sen enempää asiaan, kun en ole itse sinne matkustamassa.
Ilmastointi toimii, huoneet saa tosi kylmiksi jos haluaa. Meillä saattoi erikseen säätää jopa makuuhuoneen(ovellinen alkovi) kylmemmäksi kuin muut tilat. Hyvät keittiötilat ja perusvarusteet. Varo vain varkaita. Meidän siellä ollessa katosi vierailta huoneesta, altaalta ym tavaraa. Hotellin henkilökunta ei asiaan puuttunut kuin sanomalla ettei näin ole kooooskaan tapahtunut. Muutoin ihana paikka, omaa varoivaisuutta ja huolenpitoa vain.
Lasten buffa oli tosi yksipuolinen, mutta meillä tyttö söi aikuisten buffasta, joten asia korjautui sillä.
Hauskaa matkaa!
p.s. Ranta on upea!
Hotelli ja altaat on tosi siistit! Lapsia on hotellissa paljon, jos sinulla ei ole lapsia niin et halua hotelliin mennä!
Ruoka ei ollut oikein meidän makuun, jokaisella aterialla on kyllä jotakin syötävää. Lammasta on paljon ja kebab maistuu myös vain lampaalle. Lapsille oli aina jälkkäriksi jäätelöä :)
Ympärillä on vain all inclusive hotelleja, lähellä ei ruokapaikkoja ole kuin päivällä rannalla. Ne sulkeutuu n. klo 17. Ranta on hyvä, tosin pienille lapsille oli aika suuria aaltoja joten kovasti joutuu vahtimaan. Sijainti ei ole paras mahdollinen minusta!
Tässä Tietoa : http://tarjousmatka.blogspot.fi/2012/11/sunwing-resort-spa-side-east-beach.html