Kuulin että tähän kyseiseen korttiin täytyisi olla kuva, pitääkö paikkansa? Saako sillä mennä vain metrolla vai myös bussilla yms? Jos ostaa carte orangen zone 1-5 niin pääseekö sillä myös disneylandiin ja versaillesiin? Onko niihin mahdollista päästä metrolla? Ollaan pariisissa maanantaista maanantaihin ja nämä liikkumis asiat mietityttää. Paljonkohan sellainen maksaisi? Miten tulee halvimmaksi?
Carte Orange
4
854
Vastaukset
- Pariisitar.
Carte Orangen myynti lopetettiin elokuun puolivälissä.
- Voi ei!
Voi ääää! Mä jo luulin että olin vihdoinkin löytänyt halvimman mahdollisuuden mutta ei. Mikä meidän kannattaisi sitten ottaa? Hotelli on zonella 3 ja 5 zoneillekkin on asiaa. Joten sellainen täytyy saada. Mikä neuvoksi?
- matkaliput
Voi ei! kirjoitti:
Voi ääää! Mä jo luulin että olin vihdoinkin löytänyt halvimman mahdollisuuden mutta ei. Mikä meidän kannattaisi sitten ottaa? Hotelli on zonella 3 ja 5 zoneillekkin on asiaa. Joten sellainen täytyy saada. Mikä neuvoksi?
Paris Visite passia löytyy monille eri zooneille ja monille eri päiville. Sinun tapauksessa on valittava zoon 6 passi. Päivän passi maksaa 23 euroa, kahden päivän 37 euroa, kolmen päivän 52 euroa, viiden päivän 62 euroa.
Voit tehdä niinkin että ostat kolmen zoonin passin ja ostat kertalipun sinne kuudenelle zoonille, jos vaan käyt siellä kerran.
Kolmen zoonin passi:
Yksi päivä 12 euroa, kaksi päivää 19 euroa, kolme päivää 26 euroa, viisi päivää 37 euroa.
- Pariisin matkaaja
Tuliko mitään tilalle? Itse olen tosin käyttänyt carneeta, koska keskusta on kuitenkin niin pieni, että pääasiassa tulee käveltyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847152Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik885341Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3013420