Matkustelen useamman kerran vuodessa lentokoneella,ja miehenä käytän housuissa vyötä.
Ongelmana on metallinen solki,eli joka kerta vyö pois turvatarkastuksessa!
Ongelmana on että mistään en ole löytänyt ilman metallia olevaa vyötä,eikö tässä olisi paikka suomalaisilla vyön valmistajilla.Farkuissa olisi tarve leveämmälle vyölle.
En ole varmaankaan ainoa joka on ihmetellyt moista.
ps.Ostin etelään urheilushortsit,niissä oli muovinenlukitus vyössä.
Löytyykö valmistajaa
6
1990
Vastaukset 6
- yhtään
lohduttaa niin me naiset saamme usein kiskoa kengät pois jaloistamme..ei haittaa jos on sandaalit mutta talvisaapikkaat ym on ikävämpi homma.
- solkenaan repijä
Sama ongelma ja lisäksi joudun ottamaan metallisen polvilumpioni joka kerta pois, ai että tekee kipeää.
Nyt uusavuttomat selkärankaa tohon matkustamiseen.
Pyykkinaru on kätevä, hotellissa voi kuivatella korvantaustoja kätevästi ja testamentin kirjoittamisen jälkeen on hätävarakin aina vyötäisillä.
En ole varmaan ainut, jolla on pyykkipoika nivusissa (espanialainen)
p.s. ostin pohjosen vaellukselle pilkkihaalarit, niissä on betonivetoketjut. - naurattaa
sitten aina farkut ja leveä vyö jos on ongelmia. Ja mikä tuossa sillä virkailija katsoo solen ja homma sillä selvä. Aikaa tähän menee n. 12 sekuntia. Oliko muuta valittamista ja kaikki tuo on vain sinun turvallisuuden takia, mieti sitäkin.
- M-150
judo-puku, mielummin mustalla vyöllä, ei turvatarkastajatkaan ala mielellään hipelöimään..
- kiinnirysremmi
pwriaatteella, ompelet oivan vyön matkahousuihin. Suutarit surauttaa kaikenlaista repunkin kiinnikettä ja hihnaa.
- sguna
Tatonka ainakin valmistaa muovi soljellista vyötä, siinä on myös vetoketjullinen piilotasku.Partiokauppa myy.Haglöfssin vöistä saa metallisoljen kätevästi irti ,siis mitkä on kiinitetty puristus soljella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271558Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311269Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4891120- 63975
- 73952
- 51720
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75712Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M108708Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468647- 38622