nahkatakin kanssa

monileea

Heippa! Olen kovasti ihastunut erääseen mustaan nahkatakkiin. Olisiko teillä vinkkejä minkä värisiä ja mallisia hiusuja sen kanssa voisi käyttää..entäpä kenkiä?
Jotenkin pelottaa että musta nahkatakii on liian "raju" Itse ja varmaan monet muutkin vähän vanhemmat ihmiset mieltävät sen prätkä yms kohderyhmiin. Mietn siis voisin pehmentää sen vaikutusta?

2

1133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nahkarotsin kans farkut ja bootsit toimii aina. Vaikea sanoa muuta ku en tiedä nahkatakin mallia ja pituutta, se vaikuttaa aika paljon et mitkä housut ja kengät käy yksiin takin kans. Vaikutelmaa voi pehmentää esim. pörröisellä kaulaliinalla.

    • ei kokomustaa

      Naisellisuutta voit hakea kengillä, laukuilla, huiveilla (jo ehdotettu pörröisempi huivi on hyvä idea). Ja naiselliset korkeakorkoiset kengät/saapikkaat/nilkkurit (riippuu lahkeen pituudesta) kun laitat, niin et näytä "helvetinenkeliltä" jos et halua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      128
      4615
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      202
      3856
    3. 210
      3122
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      106
      2978
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      65
      2791
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      118
      1585
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      5
      1545
    8. 60
      1296
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      1128
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      128
      1060
    Aihe