nahkatakin kanssa

monileea

Heippa! Olen kovasti ihastunut erääseen mustaan nahkatakkiin. Olisiko teillä vinkkejä minkä värisiä ja mallisia hiusuja sen kanssa voisi käyttää..entäpä kenkiä?
Jotenkin pelottaa että musta nahkatakii on liian "raju" Itse ja varmaan monet muutkin vähän vanhemmat ihmiset mieltävät sen prätkä yms kohderyhmiin. Mietn siis voisin pehmentää sen vaikutusta?

2

1173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nahkarotsin kans farkut ja bootsit toimii aina. Vaikea sanoa muuta ku en tiedä nahkatakin mallia ja pituutta, se vaikuttaa aika paljon et mitkä housut ja kengät käy yksiin takin kans. Vaikutelmaa voi pehmentää esim. pörröisellä kaulaliinalla.

    • ei kokomustaa

      Naisellisuutta voit hakea kengillä, laukuilla, huiveilla (jo ehdotettu pörröisempi huivi on hyvä idea). Ja naiselliset korkeakorkoiset kengät/saapikkaat/nilkkurit (riippuu lahkeen pituudesta) kun laitat, niin et näytä "helvetinenkeliltä" jos et halua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      879
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      623
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      568
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      523
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      502
    Aihe