Renault 4

Nuoruudessani ajelin vuositolkulla, satojatuhansia km tipparenulla, siitä mukavia muistoja.Nyt olen pikkuhiljaa jäämässä pois työelämästä ja omistan ison autotallin, niin voisin ostaa tipan projektiksi jotain n. -67..-75 vm. Löytyyköhän vielä ?
51148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mukavaa lukea harrastuksen aloittamisesta. Näin ainakin oletan. Voisitko käydä katsomassa nettiauto-sivustolla ja Renault-kerho-sivustolla.
Siellä on myytäviä Renault 4-autoja muutamia
nähtävissä.
Vaunuhan on aikalaisekseen kekseliäs, taloudellinen ja käytännöllinen.
Kunnolliset ranskalaiset autot tekivät kuitenkin
Simca ja Peugeot.
Tämä mielipide johtuu erään Renault-kerholaisen jyrkistä mielipiteistä Opel-merkkiä kohtaan.

Äänestä

Joko tuo lokakuun alun toive on täyttynyt?
Jos ei, niin olisi projektiin sopiva tai projektia tukeva valkoinen tipparellu 1974 hyvine osineen Tampereella
soita 0400-624711

Äänestä

Nettiautossa näkyi muuan olevan. Varsin kohtuuhintaisia näytti olevan(alle tonnin kaikki).
Tosin enemmän tai vähemmän projekteja.
Tässäpä vaikka yks esimerkki:http://www.nettiauto.com/viewVehicle.php?id_car=1593996&show=inline&id_vehicle_type=&id_make=64&id_model=764&id_car_type=&id_fuel_type=&id_gear_type=&pfrom=&pto=&yfrom=&yto=&engineFrom=&engineTo=&mileageFrom=&mileageTo=&id_domicile=&search=Hae >>&PN[0]=simp_search&PL[0]=simpleSearch.php?show=inline@id_vehicle_type=@id_make=64@id_model=764@id_car_type=@id_fuel_type=@id_gear_type=@pfrom=@pto=@yfrom=@yto=@engineFrom=@engineTo=@mileageFrom=@mileageTo=@id_domicile=@search=Hae >>

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tippa 4 kirjoitti:

Nuoruudessani ajelin vuositolkulla, satojatuhansia km tipparenulla, siitä mukavia muistoja.Nyt olen pikkuhiljaa jäämässä pois työelämästä ja omistan ison autotallin, niin voisin ostaa tipan projektiksi jotain n. -67..-75 vm. Löytyyköhän vielä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu