Vankilaan saapuminen

Kun tuomittu saapuu vankilaan ,niin kätteleekö vankilanjohtaja varajohtaja vartijat tulevaa vankia ja toivottavat sydämellisesti tervetulleeksi?
21169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

repesin, kai tuo oli huumorilla?

Äänestä

kättelee.Sitten juodaan yhdessä pullakahvit ja siinä rupatellessa suunnitellaan vähän tulevaa,niinkuin esim.moneltako haluat herätyksen,mitä toiveita on ruoan suhteen,haluatko oman huoneen vaiko kämppiksen jne.Niin ja sitten valitaan ns.oma vartija, jolta saa neuvoja ja joka kuuntelee jos on murheita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelia s kirjoitti:

Kun tuomittu saapuu vankilaan ,niin kätteleekö vankilanjohtaja varajohtaja vartijat tulevaa vankia ja toivottavat sydämellisesti tervetulleeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu