..minusta on täällä ja sen perustelen valokuvin noin 7 minuutissa:
http://www.youtube.com/watch?v=mLHb1GFjbw8&fmt=18
Maailman kauneimmat maisemat..
9
4496
Vastaukset
- ...
tosiaan kaunista ja hyvin kuvattu!
- Muistoista
Enpä enää ihmettele miksi viihdyin lapsuudessani -40-50 luvuilla isäni synnyinseudulla Ryönällä.
- saattanut ollakin.....
Ei jaksanut katsoa, todella ikävä zoomausefekti joka kuvassa....
- kuvasikermä...!
Kiitokset hyvästä kuvasikermästä ja kauniista musiikista...!
Terveisiä muuten täältä Hämeenlinnasta... - tosi upeaa
kuvasikermä...! kirjoitti:
Kiitokset hyvästä kuvasikermästä ja kauniista musiikista...!
Terveisiä muuten täältä Hämeenlinnasta...Harmi vaan kun näitä "Kiuruvesiä" on Suomessa sadoittain.
Joku kuvaa Kolia, toinen Lappajärveä, kolmas Lapin tuntureita ja kaikki on niin ainutlaatuisen kaunista.
Hoh-hoijjaa!
Ei siis mitään uutta ja esityskin oli niin tavallinen, niin tavallinen, mutta tekijälleen ja kuvajalle varmaan ainutlaatuista. - epäillä
tosi upeaa kirjoitti:
Harmi vaan kun näitä "Kiuruvesiä" on Suomessa sadoittain.
Joku kuvaa Kolia, toinen Lappajärveä, kolmas Lapin tuntureita ja kaikki on niin ainutlaatuisen kaunista.
Hoh-hoijjaa!
Ei siis mitään uutta ja esityskin oli niin tavallinen, niin tavallinen, mutta tekijälleen ja kuvajalle varmaan ainutlaatuista.että Kiruvedellä on noin kaunista. Kerran olen siellä käynyt ja toiste en mene, sellanen helvetti siitä tuli mieleen!
- vähän kade
Kaunista suomalaista maalaismaisemaa, jollaista löytyy meidän Suomen maamme joka kylästä, meidän kaikkien onneksi.
Tuohon paikallisluonnonkauneuteen kajoamatta, muutama juttu tuosta esityksestä.
Alku ja mukava musiikki antoi odottaa paljon. Itse osaamatta tehdä tuollaista juttua musiikkineen, esitys jopa hieman kadehdutti. Mutta, mutta, rehellisesti sanottuna, esitys oli liian pitkä. Tietokoneenikin nukahti viiden minuutin jälkeen ja monta kuvaa meni sivusuun sitä herätellessä lepotilasta. Puristaisin tuon jutun puoleen.
Siellä oli kyllä hyviä kuvia, muutama jopa tosi hyvä ja muutama jopa onnekaskin, mutta liian paljon sellaisia tavallisia. Loppupuolen musiikki sopi mielestäni paremmin noihin luontokuviin. Välillä välähti kuvatsuumauksissa toisenlaisiakin leikkauksia, joita olisi voinut olla aiemminkin ja enemmänkin, kuvaaiheen mukaisesti.
Saanen arvata, että olet hankkinut hyvän kameran vasta äsken ja innostunut kuvauksesta enemmältikin ja osaat jo käytää hyväksi kameran ominaisuuksi. Näkemystä hyvän kuvakulman etsimiseen sinulla ehdottomasti on. Rohkene vaan heittää tavalliset pois ja tuo timantit esille.
Miten tuollaisia esityksiä muuten tehdään? - Lamborgini
Kyllä hyvä kuvaaja saa mistä tahansa paikasta kauniin..
- ikuistaja
Ei läheskään niin kaunista kuin POHJOIS-KARJALASSA -joten vaihtakaa farkut ensikesänä verkkarihousuun ja tulkaa tänne -esimakua osoitteessa:
http://jukkis.kuvat.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088