Ylimielinen paska, joka on mielestään älykkäin koko huvilassa!
On se kätevää olla "verbaalisesti lahjaton"! Kun on liukas ko ankerias eikä puhua pukahda mitään niin voi että, "kun se on niiiiin söpö eikä läääyyhhäää, eikä sitä eikä tätä..."- niin, mitä Terska oikeastaan tekee tai sanoo...? Selittelee ihme juttujaan ja mainitsi ohimennen hiljaisuutensa olevan taktiikkaa......WAKE UP!
On se kätevää olla "verbaalisesti lahjaton"! Kun on liukas ko ankerias eikä puhua pukahda mitään niin voi että, "kun se on niiiiin söpö eikä läääyyhhäää, eikä sitä eikä tätä..."- niin, mitä Terska oikeastaan tekee tai sanoo...? Selittelee ihme juttujaan ja mainitsi ohimennen hiljaisuutensa olevan taktiikkaa......WAKE UP!
Vastaukset 12
Vanhimmat
logiigan..OLE hiljaa kun et tajuu
ja sää oot liian tyhmä ymmärtääksesi mun logiikan, joka on epäloogisen loogista ja istuu puussa!
t
Tero
Tero on tuosta porukasta ainoa normaali eikä tarvitse kiusaamista itsetunnon pönkittykseen.
Se ei kykene ajattelemaan yhtään tunteellisesti, eikä ymmärrä miksi muut ajattelee niin kuin ne ajattelee. Tommoisen kanssa on satuttavaa elää. Itselläni on kokemusta ihan samankaltaisesta tyypistä. Alussa mahtavaa, lopulta loukkaavaa, kun vaan ottaa ei anna. (Ja nyt loppuu se kaksimieleisesti ajattelu, hyi teitä ;D)
Sellaisen kanssa on oikeesti lopulta tosi vaikea keskustella, ärsyyntyy vaan itse.
Terolta meni 4 viikkoo tajuta "PIPOLEIKIN" juoni.
Harjoitellut ulkoa muutaman numeroarvoituksen, joilla pääsee prassailemaan.
Harvinaisen tyhmä jätkä. Luulee provosoivansa muita jotenkin ennennäkemättömän huomaamattomasti ja fiksusti. Ei noin helppolukuista provosoitia voi kukaan normaali jäppinen edes suustaan päästää, huh huh....... Ja kehua retostelee itseään aina, kun vaan hiukankin tilaisuuden saa, hyi hittolainen mikä limanuljaska.
Uskottelee Mariannellekin nyt, että olisi antanut äänensä tälle. Ihan melkeen hajoaa, jos Marianne lähtee. Ja samaan hengenvetoon haukkuu ja kyseealaistaa Tuulin käytöstä, jolle antoi itse kaksi taloonjäämispistettä. Ja tämä mies ei sitten kuulemma, omien puheidensa mukaan pelaa..... No huh huh..... Vaikka hänen kaverit kotopuolessa olivatkin sanoneet hänelle, että hän kyllä pelaaamalla pärjäisi, on niin (ainakin omasta mielestään) fiksu jätkä.
Voi jätös, jos ei ihmiset tosiaankaan huomaa tuota kieroilua ja pelaamista. Ja häätöäänestykseen mokoma ensiviikolla juonittelusta, pipojuttujensa jne... johdosta.
Kiitos!!!
Loistava analyysi Sinulta. Juurikin noin näen tilanteet, ja se rehvasteleva puhe, kuinka hän voisi manipuloida kaikkia jos vain haluaisi, ja et hän tarkoituksella vei asiat tiettyyn vaiheeseen.
No luulisi äklöttävän kun M-nne saa tietoonsa ettei Tero antanut hänelle pisteen pistettä, ja nyt yrittää esittää et on antanut ainakin 5 pojoa, he..he..
Kierrän kaukaa tuollaisen ihmisen.
näe älyä toisessa. Miksi näkisivätkään koska ovat tyhmiä. Tero on erittäin älykäs ja pelaa loistavaa peliä. Minulla on harvinainen etuoikeus nähdä tämä kaikki ja olen siitä ylpeä, ettei minun tarvitse kirjoitella edelläolevien viestien kaltaisia juttuja. Siitä saatte olla onnellisia että tämä ohjelma on suunnattu juurikin teidänkaltaisille typeryksille, joilta napsitaan rahat pois.
Näen minä älyä monissakin ihamisissä. Vaan en hyvällä tahdollakaan Terossa mitenkään tavallisuudesta poikkeavasti. Tuo itsestään liikaa kuvittelu osoittaa mielestäni pikemminkin keskiarvoa alhaisempaa älyä. Ei älykkään ihmisen tarvitse älyään liiemmin kertomalla todistella. Se näkyy kyllä todistelemattakin, jos sitä on.
Ja älyä tuolta talosta löytyy mielestäni paljon, joiltakin enemmän ja joiltakin vähemmän.
PS. En ole 24/7:n hintaa suuempaa summaa tähän panostanut. Että se siitä rahojen nyhtämisestä. En tiedä sitten miten ne sinua on rahastanut, kun noin olet kokenut.
Terolla on aivan omat psykologiset pelit käynnissä joiden luonne ei kaikille paljastu. Se että Tero kehuu rankasti itseään kuuluu pelin henkeen, kuten myös se kuten Tero kehuu yhtä rakasti toisia hyvin painokkaasti "älykkäiksi". Heh, kuten nyt jotain Johania. Mä luulen että sillä on joku "gradu-työ" menossa. Silloin kun se alkoi kehua Mariannea ja varsinkin MariannAA erittäin älykkääksi persoonaksi tajusin että pel'miäshä siin.
enkä että kyseessä olisit juuri sinä. Rahat nyhdetään tyhmiltä äänestäjiltä, jotka eivät tajua että tuotanto kerää vain rahaa ja pistää porukkaa ulos sitä tahtia miten niiden käsikirjoitukseen sopii.
Niinkuin jo aiemmin sanoin, Tero todellakin pelaa. Ja helposti luettavalla tavalla. Aivan naurettavalla tavalla, ja luulee itse olevansa jotenkin kovinkin salamyhkäinen. Tämä on ollut minulla pointtina kokoajan. Ei osoita mitenkään järin suurta älykkyyttä tuollaisella toiminnalla. Meidän kuusivuotias juurikin käyttäytyy lähes samalla tavalla, kun koettelee rajojaan ja itsenäistyy. Melko läpinäkyvästi siis.