Rautalapset

Voi pientä lapsirukkaa reppuineen hänen taivaltaessaan kohti bussipysäkkiä verenhimoisten susien häntä vaaniessaan. Sudethan janoavat tämän lapsen verta. Näin ajatellaan maakunnissa.

Nyt voit kuitenkin olla ylpeä ja ajatteleva vanhempi. Pue lapsesi pehmoisen toppapuvun sijasta rautapukuun! Suden hampaat tylsyvät jo alkumilleillä niiden järsiessään rautaa. Lapsesi on oikeasti turvassa ja voit huoletta keitellä pottujasi. Jälkikasvusi on turvassa.
9466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aidatahan meidät/meidän kaikki piti/pitää. Nytkö jo pukeutua pitäisi rautahaarniskaan?

Äänestä

tyytyväinen aloitukseesi?
Jos luulet kirjoituksellasi ajaneesi jälleen susien asiaa,olet auttamattomasti erehtynyt.
Todelliset suden ystävät eivät kyseisenlaisia tuotoksiaan tuo esille.
Kirjoittelusi lisää susivihaa ja vähentää mielestäsi liian pientä susikantaa entisestään.

Vai tämäkö onkin tarkoituksesi?

Äänestä

Tajusin justiin jännän homman kun näitä palstoja ensimmäistä kertaa lueskelin. Suden ystävä ei ole yhdessäkään keskustelussa saanut sanottua ns."viimeistä sanaa", vaan aina on uusi aihe aloitettu, kun joku on sanonut miten asiat oikeasti on, eikä siihen ole enää mitään ärsyttävää tapaa keksitty vastata, eli kun joku sanoo miten asiat on, ei ko. henkilö pysty myöntämään olevansa väärässä, vaan aloittaa jonkun muun keskustelua herättävän, sekä metsästäjiä vihastuttavan aiheen.
keksi nyt edes jotain, ettei tuo tietämättömyytesi paista näin kirkkaasti ja nopeasti läpi, tajusin homman nimen kahden lukemani keskustelun jälkeen, ja niin on tajunnut moni muukin...

Äänestä
  • Katoavat keskustelusta heti, kun pitäisi vastata oikeisiin kysymyksiin hohottelun, kiroilun ja uhkailun sijaan.

    Äänestä

mitä helvettiä

Äänestä

tehdään ja vedellään päin näköä Suden Ystäviä.

Äänestä
  • Heheh, ruipelo rassukka uhoaa. Tutti suuhun ja päikkäreille siitä, hop hop!

    Äänestä

  • naureskelija kirjoitti:

    Heheh, ruipelo rassukka uhoaa. Tutti suuhun ja päikkäreille siitä, hop hop!

    mee hoitoon... et oo täysin terve "yksilö"

    Äänestä

ovat ne,joilla lapsuus ja nuoruus on mennyt HUKKAAN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suden ystävä kirjoitti:

Voi pientä lapsirukkaa reppuineen hänen taivaltaessaan kohti bussipysäkkiä verenhimoisten susien häntä vaaniessaan. Sudethan janoavat tämän lapsen verta. Näin ajatellaan maakunnissa.

Nyt voit kuitenkin olla ylpeä ja ajatteleva vanhempi. Pue lapsesi pehmoisen toppapuvun sijasta rautapukuun! Suden hampaat tylsyvät jo alkumilleillä niiden järsiessään rautaa. Lapsesi on oikeasti turvassa ja voit huoletta keitellä pottujasi. Jälkikasvusi on turvassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu