Elvis ei kuollut 16.08.1977

Faktamies

Mikään ei todista Elviksen kuolleen, mutta siitä, että Elvis ei kuollut on satoja, jopa tuhansia todisteita.

Ehkä tärkeimpänä se, että kukaan muu kuin Elviksen väki ei tunnistanut ruumista, jota väitettiin Elvikseksi ja Elviksen poliisiystävä Jerry Francisco kaiken hyvän lisäksi meni määräämään ruumishuoneen kamerat suljettaviksi ennen kuin Elvistä satoja kertoja hoitaneiden mukaan mustan miehen ruumis vietiin sisään.

Elvis myös avattiin heti laittomasti ilman piirikunnan "coroneria". Avauksen teki Elviksen poliisikamu, medialle valehdellut Francisco, Elviksen hovin jäsen henkilääkäri George Nichopoulos ja Elviksen miljoonilla tukeman sairaalan ylilääkäri Eric Muirhead.

Francisco meni kaiken lisäksi ilmoittamaan kuolinsyyn ennen ruumiinavausta XXD

Tässä vain yksi esimerki.

Missähän Elvis on?

10

970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FAKTAMIES

      Ruumiin valmisteli hovin miehet Geller ja Hodge Elviksen koulukaverin ja ystävän hautaustoimistossa

      Niin ja...

      Poliisi kadotti kaikki tutkimusmateriaalit heti :O XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    • isingtheblues

      Ihanko tosissasi uskot että tämä "Elvis elää,mutta ei kerrota kenellekkään" salaisuus olisi pysynyt salaisuutena tähän päivään asti?? Jos minkä tahansa asian tietää useampi kuin yksi ihminen,on vain ajan kysymys milloin sen tietää koko maailma.

    • Selvis

      "Missähän Elvis on?"

      Johan minä ajat sitten ilmoitin, että elelen salanimellä täällä Inarinjärven rannalla hulppeassa huvilassa. Jos satutte ajamaan ohi, niin ajakaa ohi!

    • se Elvis

      oli niin pirun huonossa kunnossa vuonna 77,ettei kyllä 78 nähnyt.Maksa paskana ja varmaan myös sydän ollut liian kovilla.Siihän se kuolikin vuonna-77,varsin uskottavalta kuulostaa.

    • haudassa?

      Elvis syntyi vuonna -35 ja oli ylipainoinen. Vuonna 2008 hän olisi 73. Olisiko todella elänyt niin vanhaksi? En usko.

    • asdf-xx

      Minäkin uskoin noihin "Elvis on elossa"- juttuihin vielä noin vuosi sitten. Jotenkin vaan sitten tajusin sen Elviksen kuoleman 30-vuotispäivän aikoihin, että minähän olen ihan tajuttoman hullu kun uskon, että Elvis olisi elossa... Se oli hirveä pettymys kun itse tajusin kuinka tyhmä olin.

      Mielestäni ne Elviksen kuolemaa puoltavat asiat ovat kiinnostavia, vaikka en niihin enää uskokaan. Mutta oletko tullut ajatelleeksi, että noita "vihjeitä" Elviksen olemassaolosta olisi tehty sen takia, että Elviksen cd:t yms EPE:n tuotteet olisivat tuottavia? Esim. ne "Elvis havainnot" Gracelandilla: Tuollaiset jutut tietysti yllyttävät ihmisiä menemään Gracelandiin siinä toivossa, että näkisivät vilauksen Elviksestä. Siis tämä kaikki "Elvis on elossa"- höpinä vain tuottaa EPE:lle ja Lisa Marielle ja muille paljon rahaa.

      • pablo83

        niitä todisteita siitä että elvis elää saati sitte kattoon videoita youtubesta...asiasta.


      • asdf-xx
        pablo83 kirjoitti:

        niitä todisteita siitä että elvis elää saati sitte kattoon videoita youtubesta...asiasta.

        Kyllä minä olen niitä Elviksen kuoleman lavastamiseen liittyviä todisteita katsonut ja lukenut netistä, kirjoista ja jopa youtubesta. Uskoin itsekin niihin yhteen aikaan tosi vahvasti, mutta läheiseni saivat minut pikkuhiljaa uskomaan, että on vain toiveajattelua uskoa tuohon Elvis-höpinään... :(

        Minä siis todellakin olen lukenut niitä Elviksen kuoleman lavastamista käsitteleviä juttuja. Tilasin niitä kirjoja jopa ihan USA:sta asti. Kirjoissa on todella kiinnostavia asioita, sen voin sanoa suoraan.

        Vaikka sanon nyt, että en usko Elviksen olevan elossa, kyllä minussa on vielä jonkinlainen pieni toivonkipinä siitä, että hän voisikin vielä olla elossa. Pelkään vain pahoin, että se onkin toiveajattelua... Mutta sehän olisi aivan tajuttoman hienoa, jos Elvis oikeasti olisi elossa! Saisin siitä varmasti sydänkohtauksen, jos se olisi totta.

        Myspacessa sen "the truth about Elvis" (siinä
        yritetään ratkaista tätä Elviksen kuolemaan liittyvää arvoitusta)- dokumentin tekijä ilmoitti eilen, että se dokumenttielokuva on viimeinkin valmis.(Sen olisi alustavien suunnitelmien mukaan pitänyt olla valmis jo vuoden 2007 elokuussa.) Odotan innolla sen julkaisupäivää. Jos se esitetään Suomessa, aion ehdottomasti katsoa sen. Ja jos sitä ei esitetä täällä niin hankin sen käsiini sitten sieltä USA:sta.


    • pablo83

      että elvis kuoli 1977...

    • epäilijä

      jos hän lavasti kuolemansa ja katosi jonnekin, niin eikö hänen perusluonteenaankin jo ollut tarve olla yleisön edessä joko laulajana tai näyttelijänä, niin peruskysymys; voisiko hän siis yht äkkiä pysytellä täysin poissa näkyviltä, eikö vanha veri vetäisi jollain lailla taksisin ihmisten pariin ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2231
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2104
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1721
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1552
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1492
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      80
      1447
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      1186
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1143
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    Aihe