Milloin ajallisesti nuo Bremenin joulumarkkinat ovat? Heti joulukuun alusta vai jo marraskuun puolella? Ovatko jossakin tietyssä kaupunginosassa tai kadulla?
Onko kukaan käynyt - suositteletteko ?
Bremenin joulumarkkinat
7
1376
Vastaukset
- Weihnachtsmann
eiköhän tästä selviä
http://www.bremen-tourism.de/btz/english/k1-rubrik_unter.cfm?index=11- utelias ekakertalainen
hei, kiitos hyvästä nettilinkistä - itse päädyin vain saksankielisille sivuille. Osaatkos suositella jotain keskustahotellia, hyvää ja halpaa, jos sellaisia onkaan!
- :-)
Olen ollut Bremenissä joulumarkkinoilla. Tunnelma on ihana ja niin jouluisa :) Siellä myydään ihan kaikkea ruuasta jouluesineisiin ja ihan kaikkea siltä väliltä. Lapsille löytyy karusellejä ja vanhemmille Glüchweinkojuja :) Itse asuin rautatieaseman vieressä ja siinä oli myös muutama myyntipöytä, lähinnä ruokaa ja juomaa. Kannattaa mennä myös Schnooriin katsastamaan joulufiilikset sieltä, siellä on myös kaikkea ihanaa!
- Myös markkinoille
Hotel Am Hillmannplatz Nr. 1
Tunteeko kukaan hotellia nimeltä: Hotel Am Hillmannplatz Nr. 1.
Onko kokemuksia???? Tai suosituksia jostain muusta hotellista!!!!!- käynyt
Kyselit hyvää ja halpaa hotellia Bremistä. Ibis on ainakin sellainen loistosijaisti ja halpa hinta ja ihan kohtuu hotla.Hinta ei sisällä aamiaista, mutta mukavia aamiaispaikkoja lähellä.
- ...kyseessä??
käynyt kirjoitti:
Kyselit hyvää ja halpaa hotellia Bremistä. Ibis on ainakin sellainen loistosijaisti ja halpa hinta ja ihan kohtuu hotla.Hinta ei sisällä aamiaista, mutta mukavia aamiaispaikkoja lähellä.
Bremenissä Ibis hotelleja on tietääkseni kaksi!!?? Kumpi on paremmalla paikalla??
- on hyvä
Voin suositella Hotel am Hillmannplatz Nr.1:stä. Huoneet oli pienehköt, mutta siistit ja WC-tilat olivat uuden oloiset. Hotelliin on helppo tulla lentokentältä raitiovaunulla ja keskusta on kävelymatkan päässä.
Aamiainen tarjoillaan viereisessä kahvilassa noutopöydästä ja oli maittava. Saatiin huoneen hinnasta alennusta, kun emme ottaneet lähtöpäivällä aamiaiskuponkia, koska kone lähtee niin aikaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978923- 928766
- 157835
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756203Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585288En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234315Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54210- 384133
- 373919
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..783808