Mistähän Tallinnasta löytyisi tällähetkellä edullisimmat pellavatuotteet, liinat yms. Aikaa ei ole paljoa joten sataman lähiympäristö/vanha kaupunki tulisi lähinnä kyseeseen.
pellavaa
etsiskelen
72089
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja lisää
http://keskustelu.plaza.fi/matkalaukku/keskustelu/t1554492
http://www.hs.fi/asuminen/artikkeli/Sisustusretkellebr TALLINNAAN/HS20050121SI1AM0155m
http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000000936&posting=22000000035504596
Huom päiväristeilyllä ehtii paljoin, kun suunnittelee reitin ja käyttää julkisia kulkuneuvoja
http://www.balticguide.ee/index.php?s=1&n=139&a=4961
http://www.balticguide.ee/mmm/mmm.htm
XII MARTIN MARKKKINAT Saku Suurhallissa
PELLAVAA, VIROLAISTA VILLAA, LANKAA, PUIKKOJA, NAPPEJA, KOUKKUJA, NAUHOJA, KANGASTA...
Näitä kaikkia ja paljon muuta on tarjolla käsityön ystävien ostosmatkalla Tallinnaan
Enköhän jotakin pellavaista löydä noilla tiedoilla.
Aia tn 3 /Vanba Viru kulmassa on II krs Vävars pellavakauppa- siniset nimet ikkunoissa http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000000936&posting=22000000035785068
Ennenkuin Viro menee "euroalueeseen", meillä on ennennäkemätön mainoskampanja uudelle myymälällemme D-terminaalissa, Tallinnan satamassa, Lootsi 3a ja uudelle ompelimollemme Tallinnassa, Punane 6. http://www.linenworld.eu
toi linenworld on tosi hyvä kauppa.olen ostanut sieltä paljon pellavakankaita ja olen ollut tosi tyytyväinen, teen myös myyntiin ja asiakkaat on ollut tyytyväisiä.kankaan on älyttämän halpoja ja laadukkaita ja jos ostat koko pakan niin hinta tulee n 5 euroa metri jos en väärin muista ja metrittäinkin ostettuna on niin halpaa ettei kannata edes etsiä mistään muualta, on mun kokemus.
Vävars http://www.vavars.ee avannut pikkuliikkeen .Lähinnä valmistuotteita ja parikymentä pakkaa takaseinustalla. Sattumoisin huomasin viimematkalla ja löytyi kahvinruskeaa.
Valokuvat on vanhasta paikasta ww passaaz Aia tn 5