Onko se jokseenkin paljon valmistuotepohjaista vai oletko sellainen joka tahtoo kaiken tehdä itse alusta loppuun asti?
Teetkö leipomuksia siinä sivussa ?
Teetkö leipomuksia siinä sivussa ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hankin ja teen ruuat aina perusraaka-aineista.
Itse en leivo ja vaimokin hyvin harvoin.
Menettely sopii hyvin sairas- / työttömyyseläkeläisen perhebudjettiin ja on sinänsä ohjelmanumero päivän rutiineissa.
kaikki ruoka ostetaan valmiina, koska se on halvempaa ja emme osaa ja jaksa tehdä itse niin vähää, omaa syötäis liikaa ja lihottais.
kun lapset on kylässä, mennään syömään samassa talossa olevaan ravintolaan.
ei paljoa muuta ole kotona, kuin vehnäjauhoja, josta veteen sekoittamalla tehdään lättyjä,
tietysti suolaa, sokeria ja kahvia, yms.
ennen, minä mies, tein ruoat kaikille vieraillemme, lapsillemme ja usein koko seudun lapsille, nyt ei enää osaisikaan laittaa ruokaa.
mut vaatimatonta ja halvalla ja teini ei niin tykkää. Mut nuorisol onkin oma makunsa nykyään. Mut esim. munanuudelia kun keittää. maustaa jauhelihan grillimausteella, vähän sweet chili kastiketta ja soijaa. Ni jo kaikenikäiset tykkää. Eikä maksa paljon.
ei yhtään mitään ravintoaineita, pelkkiä synteettisiä esansseja ja punajuuriväriä...tutkippa joskus suurennuslasilla sitä pikkutekstiä...taatusti yllätyt!
Ei maksa paljon, vain terveytesi!
samalla, kun laitan ruokaa ja vieläpä ehdin
näpyttelemään konettakin:)
Yleensä teen kaiken alusta loppuun itse, joitain
puolivalmisteita joskus apuna käytän, kun vähän
laiskottaa.