Takamuksen nuolia(koira siis)!

Mä kirjotinkin tossa äsken mun ja mun
siskon perhoskoirista.Tämän kuseskelun lisäksi minun koirallani on toinenkin huonopuoli,se nimittäin nuolee ylimielisesti siskoni koiran takapuolta(huom.molemmat uroksia)ja
tämän "operaation" jälkeen koirani
leuat väpättävät ja suusta erittyy paljon sylkeä.Onko tällänen aivan tavallista? Se nimittäin Hiukan häiritsee ...!
Oliskohan jollain hallussaan jotain keinoa jolla tämän tavan saisi pois tai edes hiukan rajoitettua sitä???
4315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voisit kysyä lääkäriltä mitä apua saisi,kun näköjään "vain yksi asia mielessä". Olen kuullut monen saavan apua lääkärihoidosta,sittenhän on näitä homeopaatteja sun muita hömppiä mitä voi nyt ainakin kokeilla,ei siinä varmaan ainakaan mitään häviä.Niin saiko ne koirat steriloida...?

Äänestä
  • tilanne ei ole onneksi niiin kriittinen että jouduttais steriloimaan...tosin tämä takapuoliongelma on ollut ennenkin kun omistimme kissan....ehkäpä koirani saa ihania makuelämyksiä ...tiedä häntä=)

    Äänestä

  • outi kirjoitti:

    tilanne ei ole onneksi niiin kriittinen että jouduttais steriloimaan...tosin tämä takapuoliongelma on ollut ennenkin kun omistimme kissan....ehkäpä koirani saa ihania makuelämyksiä ...tiedä häntä=)

    ihmisetkin toisiansa nuolevat mistä tahansa,kun seksi mielessä,mutta ongelma se sitten jos ei muuta osaa ajatellakaan.. Ihmisillekin on lääkehoitoja yliseksuaalisuuteen ja koiriakin olen kuullut hoidettavan. Leikkaus olisi kyllä monessa muussakin mielessä hyvä asia,että jos ei ole syytä olla steriloimatta,aloittaisin itse mieluiten siitä,kuin pillerien puputtamisesta..

    Äänestä

Oma koirani nuolee omaa peräänsä ja leuka väpättää operaation jälkeen. Kai se nyt vähän pahalle maistuu :)

Jos tilanne haittaa vain omistajaa, niin antaa olla.

Koirat on koiria.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outi kirjoitti:

Mä kirjotinkin tossa äsken mun ja mun
siskon perhoskoirista.Tämän kuseskelun lisäksi minun koirallani on toinenkin huonopuoli,se nimittäin nuolee ylimielisesti siskoni koiran takapuolta(huom.molemmat uroksia)ja
tämän "operaation" jälkeen koirani
leuat väpättävät ja suusta erittyy paljon sylkeä.Onko tällänen aivan tavallista? Se nimittäin Hiukan häiritsee ...!
Oliskohan jollain hallussaan jotain keinoa jolla tämän tavan saisi pois tai edes hiukan rajoitettua sitä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu