HP Pavilion A6132.sc -pöytätietokone
Tekniset tiedot:
* Prosessori: AMD Athlon 64 X2 5000 / 2,6 GHz
* Muisti: 3GB DDR2
* Kiintolevy: 320GB 7200rpm SATA (sisältää koneen palautusosion)
* Näytönohjain: ATI Radeon HD 2600PRO, 256MT (Dual DVI/DVI-VGA)
* Optinen asema: Polttava DVD /-RW double layer, LS
* Kortinlukija: 15x muistikortinlukija
* Äänikortti: Sisäinen 7.1-äänijärjestelmä
* Käyttöjärjestelmä: Aito ja alkuperäinen Windows Vista Premium 32bit
* Ohjelmat: Works 8.0, Adobe Reader 8.0, HP Photosmart Essential, Roxio MyDVD Basic, Norton Internet Security (60 päivän kokeiluversio)
Eli kysyisin että miten hyvin toimii pelit tolla näyttiksellä? onko hyvä näyttis.. ja toimiiko halo 2 vista tolla?
Halo 2 Vistan vaatimukset:
Laitevaatimukset:
DVD-asema
Windows Vista käyttöjärjestelmä (HUOM. ei toimi muilla käyttöjärjestelmillä)
2 GHz prosessori
1 Gt RAM
7 Gt vapaata kiintolevytilaa
Näytönohjain: NVIDIA 6100, ATI X700 tai tehokkaampi Verkkomoninpeli 2-16 pelaajalle
Xbox 360 -tuki Windows Vistalla
ATI Radeon HD 2600PRO, 256MT (Dual DVI/DVI-VGA)
5
838
Vastaukset
- Pege81
Kone on muuten ihan ok, mutta tuo HD2600 Pro vesittää sen aika pahasti. HD2600 Pro on enemmänkin budjettiluokan näyttis, ja se painii samassa kastissa nVidian 8500-sarjan kanssa, eli ei oikein sovellu pelikäyttöön. Kerta kyseessä on pakettikone, niin siihen ei näytönohjainta pysty ostohetkellä vaihtamaan, niin kannattaisi tehdä se koneostos jostain tietokoneliikkeestä. Esim. Tietoaseman D-Code: http://www.tietoasema.fi/eshop/?sid=1&cid=10&gid=&sgid=&vid=85&pcode=DCPC285527&whid=
Toinen pelikelpoinen kokoonpano
http://www.tehokaskone.net/ArnadaHome1.htmlaijaa.. :) mutta toimiiko toi h2 vista kuitenkin?
ja voihan tohon koneeseen ostaa erikseen näyttiksen. Mikä ois halpa ja hyvä näyttis sitte tohon koneeseen?- Pege81
BlackGuard kirjoitti:
aijaa.. :) mutta toimiiko toi h2 vista kuitenkin?
ja voihan tohon koneeseen ostaa erikseen näyttiksen. Mikä ois halpa ja hyvä näyttis sitte tohon koneeseen?Eipä ole tullut kyseistä peliä pelattua ollenkaan, niin tiiä yhtään millainen tehosyöppö se on. Ohjaimen voi tietty ostaa erikseen, mutta tässä törmätään yhteen merkkikoneiden kompastuskiveen, koneiden virtalähteet voivat olla todella niukasti mitoitettuja. Tehokas näytönohjain heikko virtalähde=Ei toimi. Muutamia HP:n koneita päivitelleenä niin voin sanoa, että kotelot ovat ahtaita. Nykyiset tehokkaammat näytönohjaimet ovat pitkiä, ja jäähdytyselementti tuuletin vaativat tilaa. Tämä ei tosin koske HP:n yrityskäyttöön suunnattuja koneita, ne ovat rakennettu aivan erinlaisiin koteloihin. Kannattaa miettiä tarkasti ennenkuin ostaa merkkikoneen, siinä joutuu hyväksymään tietyt rajoitukset. Itse suuntaisin katseen mieluummin näihin tietokoneliikkeiden kasaamiiin "klooneihin".
Pege81 kirjoitti:
Eipä ole tullut kyseistä peliä pelattua ollenkaan, niin tiiä yhtään millainen tehosyöppö se on. Ohjaimen voi tietty ostaa erikseen, mutta tässä törmätään yhteen merkkikoneiden kompastuskiveen, koneiden virtalähteet voivat olla todella niukasti mitoitettuja. Tehokas näytönohjain heikko virtalähde=Ei toimi. Muutamia HP:n koneita päivitelleenä niin voin sanoa, että kotelot ovat ahtaita. Nykyiset tehokkaammat näytönohjaimet ovat pitkiä, ja jäähdytyselementti tuuletin vaativat tilaa. Tämä ei tosin koske HP:n yrityskäyttöön suunnattuja koneita, ne ovat rakennettu aivan erinlaisiin koteloihin. Kannattaa miettiä tarkasti ennenkuin ostaa merkkikoneen, siinä joutuu hyväksymään tietyt rajoitukset. Itse suuntaisin katseen mieluummin näihin tietokoneliikkeiden kasaamiiin "klooneihin".
ajattelin ostaa GeForce 9600 GT:n. ei taida olla kovin iso ja mahtuu tuonne koteloon?
kuva:
http://img242.imageshack.us/img242/1163/a6000np5.jpg- on..
BlackGuard kirjoitti:
ajattelin ostaa GeForce 9600 GT:n. ei taida olla kovin iso ja mahtuu tuonne koteloon?
kuva:
http://img242.imageshack.us/img242/1163/a6000np5.jpgpasseli,luulisi Halo2 tomivan oikein hyvin, varmista kuitenkin ensin että virtalähte riittää, luulisin että 350W on riittävä.
Osta kumminkin aktiivi-jäähyllä oleva, ei tule lämpöjen kanssa ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061
