Onko kukaan käynyt educo business school-koulua? Haluaisin kuulla kokemuksia mikäli olet käynyt ed. mainittua koulua?
Educo
15
5118
Vastaukset
- NETTINIKKARI
En tiedä asiasta mitään. Ja mitä järkee koulutta johonki bisnexee.
- PENKKILÄINEN
ELÄMÄSSÄ HYVÄT ASIAT MAKSETAAN ETUKÄTEEN_______
HUONOT JÄLKIKÄTEEN!!
-Olen t o d e l l a tyytyväinen!
nim. oppilas.
Ja sinulle_`Onkx siinä mitän järkee koulutta johonki
bisnexee.` Hei, käytä nyt TÄSSÄ SITÄ JÄRKEE...KAIT TIEDÄT MITÄ SE ON?????
Autat itsesi bisneksessäsi ja ALAISIASI ,kun
tiedät mitä teet ja työkaluja saat koulutuksesta,niin helpotat tehtävääsi! Se on koulutuksen anti!
-Ja jos et näe asiaa näin...ole työntekijä,älä edes ajattele ryhtyväsi,jos asenne on tuo!
Ei vaan:kouluun siitä ja sennetta kehiin!!
Koska :Palkkaa asenne ja kouluta taito,se on parasta! Näin se vaan menee! - Plantago
PENKKILÄINEN kirjoitti:
ELÄMÄSSÄ HYVÄT ASIAT MAKSETAAN ETUKÄTEEN_______
HUONOT JÄLKIKÄTEEN!!
-Olen t o d e l l a tyytyväinen!
nim. oppilas.
Ja sinulle_`Onkx siinä mitän järkee koulutta johonki
bisnexee.` Hei, käytä nyt TÄSSÄ SITÄ JÄRKEE...KAIT TIEDÄT MITÄ SE ON?????
Autat itsesi bisneksessäsi ja ALAISIASI ,kun
tiedät mitä teet ja työkaluja saat koulutuksesta,niin helpotat tehtävääsi! Se on koulutuksen anti!
-Ja jos et näe asiaa näin...ole työntekijä,älä edes ajattele ryhtyväsi,jos asenne on tuo!
Ei vaan:kouluun siitä ja sennetta kehiin!!
Koska :Palkkaa asenne ja kouluta taito,se on parasta! Näin se vaan menee!Mä kävin Educon alkuluentopäivillä. Oli hieman sekavaa. Ei antanut minulle mitään. Voisitko Pentikäinen hieman valotta millaista se opiskelu oli siellä. Mitä oppi ja millainen opiskelu tahti siellä oli? Miten sitoutuneita opettajat olivat koulutksen järjestämiseen. Mulle tuli mieleen lähinnä yritys, joka nappaa valtiolta vaan koulutusrahat pois. Mä olen opiskellut jotain samoja juttuja Trainersin kautta ja se opetus oli paljon laadukkaampaa. Muutakin kommenttia Educosta otettaan vastaan. Mä nimmittäin mietin vielä onko tossa koulutuksessa mitään järkeä.
- Ehkä opiskelija
Plantago kirjoitti:
Mä kävin Educon alkuluentopäivillä. Oli hieman sekavaa. Ei antanut minulle mitään. Voisitko Pentikäinen hieman valotta millaista se opiskelu oli siellä. Mitä oppi ja millainen opiskelu tahti siellä oli? Miten sitoutuneita opettajat olivat koulutksen järjestämiseen. Mulle tuli mieleen lähinnä yritys, joka nappaa valtiolta vaan koulutusrahat pois. Mä olen opiskellut jotain samoja juttuja Trainersin kautta ja se opetus oli paljon laadukkaampaa. Muutakin kommenttia Educosta otettaan vastaan. Mä nimmittäin mietin vielä onko tossa koulutuksessa mitään järkeä.
Minkälainen opinahjo on kyseessä. Soittelivat sieltä ja yrittivät innostaa opiskelemaan. Hieman kuitenkin mietityttää... Ei oikein kunnollista tietoa saa heidän sivustoiltakaan mistään..Kuten kuka tosiaan rahoittaa koulutuksen, kun ei ole valtion oppilaitos ja oppilaillekkin kuului olevan ilmainen?!?
Kuitenkin oppilaitoksen sivustoilla puhutaan kustannuksista, jotka koostuvat esim. opiskelumateriaalista? Mitä ja kuinkahan kallista lienee?!?! Niilläkö sitten rahoitetaan koulutus? Vai miten? Olisi kyllä mukava kuulla joltain kokemuksia koulutuksesta! - Plantago
Ehkä opiskelija kirjoitti:
Minkälainen opinahjo on kyseessä. Soittelivat sieltä ja yrittivät innostaa opiskelemaan. Hieman kuitenkin mietityttää... Ei oikein kunnollista tietoa saa heidän sivustoiltakaan mistään..Kuten kuka tosiaan rahoittaa koulutuksen, kun ei ole valtion oppilaitos ja oppilaillekkin kuului olevan ilmainen?!?
Kuitenkin oppilaitoksen sivustoilla puhutaan kustannuksista, jotka koostuvat esim. opiskelumateriaalista? Mitä ja kuinkahan kallista lienee?!?! Niilläkö sitten rahoitetaan koulutus? Vai miten? Olisi kyllä mukava kuulla joltain kokemuksia koulutuksesta!Siis minun käsityksen mukaan opetusministeriö maksaa tämän koulutuksen. Eli tämä firma saa rahoituksen opetusministeriöltä. Se mietityttää kuinka tasokasta tämä koulutus on vai nappaako tämä firma vaan rahat valtiolta ja opettaa mitä opettaa? Alkuluento ym nettitieto näyttää aika oudolta.
- Opl B
Itse olin aluksi skeptinen Educoa kohtaan ja oikeastaan vielä koulutuksen alkumetreilläkin.
Nyt en enää ja syy on se että ryhmätyöskentely muiden yrittäjien kanssa ja suurinpiirtein avoin keskustelu asioista auttaa omissa hommissa todella paljon. Mitä tulee opettajien sitoutumiseen jne. niin heidän tehtävänsä on saada ihmiset käymään koko 3 vuotta ja oppjimaan asiat...muuten ei rahaa tule. Eli vastaus siihen sitoutumiseen lienee siinä. Ja kyllä ne otain varmaan osaakin kun kerta ovat saaneet luvat ja valtion maksamaan koulutukset. - Entinen kiinnostunut
Toihan on pelkkä merkonomikoulutus. Eli sinne vaan jos ihan perustason juttu kiinnostaa. Mua ei :)
- 1 yritäjä
Merkonomiksi pystyy tosiaan educon kautta kouluttautumaan! kyseisestä firmasta löytyy myös varallisuus esimies sun muita valmennuksia joten ei se ainut ole! kävin itse koulutuksissa sain ainakin apuja taloushallintoon ja yritysverotuksen.Annan siis hyvän arvosanan=)
- nettibisneksessä
Eli jos tällä palstalla kehutaan kouluttajaa, kyseessä voi olla sissimarkkinointimainos. Takuuvarmasti joku kommentti on kouluttajilta itseltään.
- OPL B
VALID POINT!
Itse päätin lopettaa koulutuksen vaikka se hyvää olikin. Keskustelu muiden yrittäjien kanssa oli se pointti miksi siellä alunperin aloin käymään. Valitettavasti vaan varsinaista keskustelua ei tuntunut saamaan aikaiseksi kun suurin osa porukasta pyörittää sitä laatikkofirmaa tai kadunkulmassa sijaitsevaa pikkuliikettä.
Mielestäni Educo on loistava ihmisille jotka haluavat työllistää itse itsensä, mutta jos haluat jotain enemmän niin mene korkeakouluun. Siellä opetellaan ne samat taloushallinnon asiat kuin merkonomitkin. (vaikka educon kouluttajat saattaa muuta sanoakkin) - Antti Harjukainen
POJILLA TODELLA ON KÄYNNISSÄ OMAT NETTIBUSINEKSET! AMMATTIMAISESTI LIITTYMÄNI AINAKIN TYHJENNETTIIN.
ÄLKÄÄ VAAN LADATKO MIHINKÄÄN POKERI TILILLE RAHAA, HÄVIÄÄ KANKKULAN KAIVOON!
KUULEMMA IHAN PERUS JORINOITA JA PASKANJAUHANTAA KOULUTUKSET TÄYNNÄ. AINAKIN MITÄ GOOGLEN KANSSA LÖYSIN
- Ize.
Työn (asiakaspalvelu)/perheenhoidon(mukeloita) ohessa olen opiskellut lähi-ja etäpäivin business schoolia
ja todennut sen oikein antoisaksi. Se avaa NIIIN paljon systeemeitä! SUOSITTELEN todellakin ja kovasti!
Ps. oma näyttöni on nyt tulevan vuoden Tammikuussa :)!!! - Jonneteivaanosaa
Koht ne alkaa myymään ps storessa wallhackeja codeihin 100€/koodi. Takuu myyntimenestys.HAH HAH
- JÖIJE
2012 luvun "Nigerialaiskirjehuijareita"
- SininenPunainenKeltainen
Koulutus ja valmennus on toissijaista, tärkeintä on valtion rahastaminen. Koulutus oli todellinen pettymys. Ei mitään hyvää sanottavaa. Ihme että valtio rahoittaa tällaista paskaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502204Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11893Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut76873- 68853
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me112795Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt46769Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49739Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9732vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22713Salaisuus rakas.
Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!47690