Lyhennelmä-tiivistelmä-loppupäätelmä

Koirankakkalain seuraus on, että koirallisten ja koirattomien riidat pahenevat, koiranvihaajat saavat lisää vettä vihaiseen myllyynsä ja kaatopaikkamme täyttyvät muovisaasteesta, jonka sisällä arvokas lanta on sekin oikea luontoa tuhoava saaste.

Jos haluat lukea asiallisen pitkän juttuni aiheesta, lue alempaa "Laki ja lain seuraukset". Ilman mollausta.
3275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niinhän siinä käy,vaikka en kyllä ole sitäkään mieltä että kaikki roskat ja paskat pitäisi vain jättää sijoillensa! ne pitäisi asiallisesti kerätä,KAIKKI roska mitä on,ja hoidella pois luontoa tuhoamatta. Hauska-koirankakkapussit sulaavat luontoon,mutta viimekädessä autolla ne roskiksetkin tyhjennetään luonnossa sulavine kakkapusseineen. Se kuitenkin on ilmeisesti siedettävä, koska kakkoja pidetään vieläkin pahempana saasteena maassa hajoamassa,eikä sellainenkaan voi jatkua.. Jätehuolto on siis se tärkein pointti, ja kuten aina:raha.

Äänestä
  • Koirankakka ei ole suurin ongelma. Paikkakunnalla jossa asun riittää kyllä koiran vihaajia... kun pissitkin kuulemma pitäis korjata pois lumihangelta. Nuoriso kyllä kaljottelee kylällä viikonloppuisin ja pullot päätyy yleensä rikottuina tienposkelle ja ojaan, minne ne sitten jäävät lopullisesti. Siinä on omat ja koiran jalat vaarassa. Mieluummin astun siihen koirankakkaan kuin lasinpalaan, sitäpaitsi kakka maatuu nopeasti.

    Äänestä

  • iiris:) kirjoitti:

    Koirankakka ei ole suurin ongelma. Paikkakunnalla jossa asun riittää kyllä koiran vihaajia... kun pissitkin kuulemma pitäis korjata pois lumihangelta. Nuoriso kyllä kaljottelee kylällä viikonloppuisin ja pullot päätyy yleensä rikottuina tienposkelle ja ojaan, minne ne sitten jäävät lopullisesti. Siinä on omat ja koiran jalat vaarassa. Mieluummin astun siihen koirankakkaan kuin lasinpalaan, sitäpaitsi kakka maatuu nopeasti.

    kyllä minullekin on karjuttu jostain pusikoista, kun koirani nostaa jalkaansa puuhun keskellä metsää! ei voi kuin katsoa monttu auki tai räjähtää nauruun.Kyllä huomaa,ettei kaikki kotona tollasilla..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiraton pessimisti kirjoitti:

Koirankakkalain seuraus on, että koirallisten ja koirattomien riidat pahenevat, koiranvihaajat saavat lisää vettä vihaiseen myllyynsä ja kaatopaikkamme täyttyvät muovisaasteesta, jonka sisällä arvokas lanta on sekin oikea luontoa tuhoava saaste.

Jos haluat lukea asiallisen pitkän juttuni aiheesta, lue alempaa "Laki ja lain seuraukset". Ilman mollausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu