E-pillereiden käytön aikana

Heips!

Elikkäs aloitin viikko sitten e-pillerit meliane merkkiset ja nyt on ollut parina päivänä menkka kipumaisia aaltoilevia kipuja eli välillä sattuu ja kohta taas ei ihan kuin jotain supistuksia, mietin että mistä voisi johtua tuollainen, kannattaako ottaa yhteyttä lääkäriin vai voiko kehon tottumattomuus noihin pillereihin aiheuttaa tällästä ja mennä ajastaan ohi?

Toivoisin asiallisia vastauksia jos jollain on ollut samanlaisia kokemuksia tai osaa muuten vastata tuohon =)
1193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alavatsa kipuja kirjoitti:

Heips!

Elikkäs aloitin viikko sitten e-pillerit meliane merkkiset ja nyt on ollut parina päivänä menkka kipumaisia aaltoilevia kipuja eli välillä sattuu ja kohta taas ei ihan kuin jotain supistuksia, mietin että mistä voisi johtua tuollainen, kannattaako ottaa yhteyttä lääkäriin vai voiko kehon tottumattomuus noihin pillereihin aiheuttaa tällästä ja mennä ajastaan ohi?

Toivoisin asiallisia vastauksia jos jollain on ollut samanlaisia kokemuksia tai osaa muuten vastata tuohon =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu