kun tällä palstalla on niin paljon koulutettuja psykologeja, niin miksi ihmeessä te ette käytä ammattiosaamistanne siellä, missä sitä tarvittaisiin.
Esim. kouluissa ja terveyskeskuksissa???
Vaikka ei sen puoleen, toki niitä tarvitaan täälläkin.
Vai mitä sanotte siitä, kun palstalla joku toivottaa hyvää huomenta, niin sekin on jo väärä teko ja riita valmis???
Esim. kouluissa ja terveyskeskuksissa???
Vaikka ei sen puoleen, toki niitä tarvitaan täälläkin.
Vai mitä sanotte siitä, kun palstalla joku toivottaa hyvää huomenta, niin sekin on jo väärä teko ja riita valmis???
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ennen tätä virtuaalitodellisuutta oli monella vaikeaa,purkasivat pahaa oloaan sukulaisiinsa,kun ei ollut muita sylkykuppeja,ei ollut ystäviä..
Ei niitä varmaan ole vieläkään,mutta tänne saa avautua ja tuntea perverssiä mielihyvää muiden mollaamisesta(toki sukulaisia kiusataan edelleen,mikäli eivät ole tajunneet vaihtaa numeroaan salaisiksi).
oikeaan. Meilläkin on vaihdettu saman asian vuoksi puh. numeroita mutta aina jostakin nämä epämiellyttävät henkilöt sen numeron hankkivat.
Aika vähän tuntuu ihmisillä olevan enää mahdollisuutta välttää henkiloitä, joita ei haluaisi edes tavata eikä heidän kanssaan puhua.
Mikä lienee syynä kenelläkin. Muistan, kun olin pikkulikka, ja jos kiukkuisena heräsi aamulla, niin äiti vanha komensi takasin punkkaan ja käski kokeilla toisella jalalla ylösnousemista sieltä. Useimmiten se auttoi, ihme ja kumma.
Auttaisiko näille palstan kiukuttelijoille sama lääke, mene ja tiedä.
Hyvää päivänjatkoa sinulle vaimolle ja Marjalle.
Päivä jatkuu seuraavaksi ruuan merkeissä.
Hyvät tuoksut tuolta keittiöstä taas tuleekin, vaikka en itse kokkaamassa olekaan.
Sen jälkeen päivän paras tuokio; päikyt.
kuinka monta psykologia täällä kirjoittelee mutta ei tuohon kysymykseesi psykologia tarvita.
riippuu siis siitä kuka kirjoittaa hyvää huomenta. tai sitten missä mielessä se on kirjoitettu. joskus voi ihan aiheellisestikkin nähdä veeetuilun rivien välistä. joskus taas kuvitellaan sitä olevan vaikkei olisikaan.
Tuossa osuit naulankantaan...!
"riippuu siis siitä kuka kirjoittaa hyvää huomenta"
Minusta on kyllä niiiiiiiin typerää alkaa lukemaan rivienvälistä, ja sairaaloisesti luulemaan ja miettimään..olettamaan....että millähän mielellä se nyt kirjotti, ja mitähän se nyt oikeesti tarkottikaan..ja vetää niitä omia johtopäätöksiä....
se "Huomenta" ystävällisissä merkeissä kuin tulla se sanomaan jonnekkin ihan vaan vettuilu mielessä!
Jos joku sanoo sinulle aamulla "No joo... hyvää huomenta..sullekkin" eikös tule vähän sellanen olo, että toisella pyörähtää mielessä ajatus että;" Toikin tossa taas voi hitto..." ja varsinkin jos on monta pistettä perässä sehän yleensä kuvaa sitä turhautumista ja ärsyynnystä!
Missä tällä palstalla on koulutettuja psykologeja?
Ihan vaan taitaa olla hulluuden rajoilla roikkuvia "muka tietäjiä" kyllä useampiakin!
Ja tämä lause saa taas kauhea myrskyn vesilasiin aikaiseksi, sano mun sanoneen!! :-D
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=4500000000001523&posting=22000000038368243