Loistavaa, suomalaiset

Tätä me tarvitsemme. Lisää kieltoja. Uusia rangaistuksia. Ilmiantoja, kanteluita, kyttäystä, kyyläystä ja kateutta.

On ihanaa elää Suomessa, suvaitsevuuden, vapauden ja rauhan luvatussa maassa.

Vaan kuka katkoisi kahleet?
7447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kyllä osuit naulan kantaan. aina jaksetaan ruikuttaa kun kaikki muut on niin huonoja ihmisiä, minä itse vaan olen täydellinen.

ihmiset kun eivät likaa ollenkaan (lasinsirut, tupakantumpit, muovipussit, vauvanvaipat, hampurilaispaperit, cokis-mukit jne jne. jotka EIVÄT MAADU)

minä en anna koirani kakkia tielle, puistoon enkä pihalle. metsään kyllä ja kadunreunoille. en aio korjata jätöksiä metsästä lain tultua voimaan. hah, missäköhän kaupungissa meinataan laittaa poliiseja metsiin vahtimaan että kerätäänkö ne kakat vai ei.

Äänestä
  • ..Poliisikouluun. Sinne Karhu-osaston viereen ;)

    Äänestä

  • -Arttu- kirjoitti:

    ..Poliisikouluun. Sinne Karhu-osaston viereen ;)

    Todella hauskaa.
    Karhu on asutuksen lähellä todella vaarallinen eläin, mutta sitähän tuollainen urbaani nulikka ei voi tajuta. Katso nykypostista karhun raateleman miehen kuva ja mene sitten valittamaan ettei karhuja saa tappaa.
    Hippi!

    Äänestä

  • Karhustaja ja koirat kirjoitti:

    Todella hauskaa.
    Karhu on asutuksen lähellä todella vaarallinen eläin, mutta sitähän tuollainen urbaani nulikka ei voi tajuta. Katso nykypostista karhun raateleman miehen kuva ja mene sitten valittamaan ettei karhuja saa tappaa.
    Hippi!

    Et vissiin tajunnu...

    Äänestä

Valitaan vaan kansanedustajiksi rikkaita, kärjistäen sanoen tavallisesta elämästä vieraantuneita suomalaisia, niin tässä on tulos.
Meikäläinen ainakin äänesti tavallista ihmistä - vaan hän ei päässyt.

Äänestä
  • Jos hän ei olisi vielä murkku. Väitetään ettei eduskunnan tyhmyyosamäärää voi enää lisätä kun se on jo maksimissa. Jos Arttu saataisiin sinne niin väite kumootuu!!!

    Äänestä

  • Äänestäjä kirjoitti:

    Jos hän ei olisi vielä murkku. Väitetään ettei eduskunnan tyhmyyosamäärää voi enää lisätä kun se on jo maksimissa. Jos Arttu saataisiin sinne niin väite kumootuu!!!

    Haloo, ihmiset niitä päätöksiä tekee eikä eikä instanssit. Eikä tuotakaan päätöstä ole vielä lyöty lukkoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiraton eläinrakas kirjoitti:

Tätä me tarvitsemme. Lisää kieltoja. Uusia rangaistuksia. Ilmiantoja, kanteluita, kyttäystä, kyyläystä ja kateutta.

On ihanaa elää Suomessa, suvaitsevuuden, vapauden ja rauhan luvatussa maassa.

Vaan kuka katkoisi kahleet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu