laillista?

onko laillista laittaa mankiin pitempää takahaarukkaa? pitääkö siinä olla joku eu-hyväksyntä tai jotain että voi muutoskatsastaa? vai tuleeko siitä edes mitään sanomista poliiseilta?
4329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mopon rakenteiden muuntelu on kiellettyä ja suomessa sitä ei saa tehdä. eikä mene katsakstuksesta läpi.

Äänestä

katsastusmies antoi luvan

Äänestä
  • varma tieto? mutta esim jinkusta saa ottaa keulan ja käy vaan näyttää asemalla nii ok..? ja eteen saa laitta 10" renkaan ym ym?

    Äänestä

omatekosen kunhan vain muutoskatsastaa ja menee siitä läpi. Ja mene hyvä mies sinne mankinettiin kyselemään asioita, täällä ei tiedä kukaan mitään.
http://www.monkeyt.net/keskustelu/index.php

Sieltä löytyy kunnon mankiyhteisö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


santtu kirjoitti:

onko laillista laittaa mankiin pitempää takahaarukkaa? pitääkö siinä olla joku eu-hyväksyntä tai jotain että voi muutoskatsastaa? vai tuleeko siitä edes mitään sanomista poliiseilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu