On ollu rankkaa jollain kun on pistänyt parvekkeen oven nurmikollle. Painavan näköinen tuhkakupputelinekin on sinne joutanut.
Railakasta menoa
Kanavansuulla
81787
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olipas se juttu.
Jos olisi joku jäänyt tavaroiden alle ja jopa kuollut? Joku leikkivä lapsi?
No jopas oli vastaus. Voi että!
no mitä tuon slummialueen käytöksestä voi odottaakaan muuta kuin tuollaista turmellusta. kyllä se vain niin on että jos siellä asut niin olet alempaa kansakunnan ihmisluokkaa.
aloittaja enkä asu siellä, mutta saarnamies ei kyllä taida slummista tietää mitään. Ja mitä noihin luokkiin tulee, taitaa olla saarnamies käynyt aikoinaan Taikinamäen apukoulua kun on noin typerät jutut.
En kyllä itse asu aluella mutta ei sitä kyllä ihan äkiseltää menis sanomaan slummialueeksi, kunhan viitsii katsoa ja ajatella aluetta kokonaisvaltaisesti. Mutta eihän sitä voi niin ajatella jos kattelee pitkän putken läpi... Ja kerroppa kaupungistamme alue jolta ei löytyisi sellaista kaiken kirjavaa kansaa. Kyllä niitä on vaikka kuin noilla "hienostoalueillakin" ne vaan pysyy kuule piilossa.
tarkemmin?
oliko hapokasta se kuppi?