Tässä yksi ilmainen vaihtoehto:
http://www.cyberdefender.com/antivirus-products/free-antivirus-software.html
Cyberdefender
8
944
Vastaukset
- **********
Turha ohjelma.
- turha?
Kerro!!!
- turha?
Kerro!!!
- **********
turha? kirjoitti:
Kerro!!!
Tarkoitan sitä että ei kannata jokaista tuntematonta ohjelmaa ladata mitä nettisivuilla ehdotellaan. Varsinkin nykyisin on paljon "torjuntaohjelmia" joissa on haittaohjelmia. Näille tehdään asiallisen näköinen nettisivu ja sivulla on monesti linkki jossa voi tarkistaa koneen, mutta todellisuudessa tarkistus on huijausta jolla yritetään vain myydä torjuntaohjelmaa "saastuneeseen" koneeseen.
Jos koneeseen välttämättä haluaa ilmaisen haittaohjelmien poistajan niin asenna suomenkielinen Malwarebytes' Anti-Malware.
http://www.malwarebytes.org/
Mutta tärkeintä on että netistä ei koskaan lataa mitään epämääräisiä tiedostoja, tällöin koneeseen ei koskaan tarvitse asentaa esim Malwarebytes' Anti-Malware ohjelmaa.
- uskaltaako?
ajattelin kokeilla.
- Maakuoppa
Niin, onko?
- mattiman30
ei todellakaan kannata ladata cyper defenderiä se on aivan surkea ohjelma hidastaa tietokonetta. tulee aina kun avaa tietokoneen. en suosittele
- TsubaTuba
Ei kantsi. Eihän siinä ole edes minkäänlaisia poisto-ominaisuuksia. Ainoastaan tunnisteet. Jotka eivät käsittääkseni tasoltaan ole kovin kummoiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336204- 345693
- 293214
- 342534
- 442467
- 152208
- 372148
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401749En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191727- 121721