Tele-finland, KALLIS ja

MONIMUTKAINEN.

mainos kertoo, että halpa ja yksinkertainen. Totuus on täysin toinen; KIERO ja HUIPPUKALLIS:

Taitavasti piilotettu hinnankorotus:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=96&conference=4500000000001252&posting=22000000034566071

Ja miten se näkyy laskutuksessasi:

==> olisin laittanut tähän muutaman kirjoittajien esimerkin, koska palsta oli niitä täynnä, mutta näyttää eniro auttavan soneraa, kestulut on karsittu kaikki vekka. Peliä se on sitten tämäkin....kiitos eniro.
Joka tapauksessa homma ilmeni niin, että jokunen kuukausi menee sovitulla hinnalla, mutta sitten, YKS KAKS, sinut yllättää jättilasku, 2kk, 70-80 euroa. Siinä perivät ne piilotetut hinnannostot. KIERO LIITTYMÄ siis.


Näin tähän kaikkeen kusetukseen tultiin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=96&conference=4500000000001252&posting=22000000034915555

4

1538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ertytuiytrew

      no minkä takia täytyy pitää tollast liittymää sit.. turhaa ylimäärästä murehtimista vaan.. ota prepaid ja lataat siihen aina etukäteen sen summan mitä haluat puhua ja se on sitten maksettu kun uusi kuu alkaa ja vanhan numeronki voi siirtää.. eikä ikinä tuu tollasii kusetuslaskui.. hyvin yksinkertaista..

      • posa

        Sittenhän yhtä kalliita ovat DNA, Kolumbus ja Saunalahti, koska kaikilla on perustaksa 0,66 e ja 6,9 snt min/tekstiviesti.


      • rtyuiouytre
        posa kirjoitti:

        Sittenhän yhtä kalliita ovat DNA, Kolumbus ja Saunalahti, koska kaikilla on perustaksa 0,66 e ja 6,9 snt min/tekstiviesti.

        Dna arvossa ei ole kk maksua, sitä 0,66.. et todellakin mietin !!! :D


      • sdghjiuyt
        posa kirjoitti:

        Sittenhän yhtä kalliita ovat DNA, Kolumbus ja Saunalahti, koska kaikilla on perustaksa 0,66 e ja 6,9 snt min/tekstiviesti.

        jos sulla on prepaid johon ladattu 20€ niin ei ainakaan voi tulla 100€ laskua koska se menee poikki ja sitvoi vaan ajatella että noh siin meni se 20€ mut pääasia että ei tuu jälkikäteen 80€ postiluukust ja voi iloisin mielin ladata vaiks 10€ lisää.. ja oppii sillai halvalla virheistään että tietää mihin seuraavan kerran ei kannata soitella.. =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      80
      5519
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      126
      3887
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      42
      3675
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3384
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2848
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2369
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      24
      2141
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      202
      2055
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      443
      1727
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1638
    Aihe