Mistä hääkampaus Turusta?!

morsian -09

Voisitteko suositella mielestänne hyvää hääkampauksen tekijää Turusta. Mielellään meikki samasta paikasta. Kiitos :)

9

9229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsd

      Olin itse siellä häämeikissä ja -kampauksessa. Olin todella tyytyväinen lopputulokseen vaikka minulle ei ollut koemeikkiä tai -kampausta tehty(oli pienet juhlat). Kupla sijaitsee Yliopistonkadulla.

    • itse tykkään

      Kaskenkadulla on Helmi, jota voin suositella lämpimästi.

    • Morsian 08

      Aninkaistenmäessä Step Point. Tosi hyviä tekemään kampauksia ja meikin saa myös.

    • Marke...

      Hokkanen ja meikin saat myös sieltä,
      ossa, Eerikinkatu 6.tosi ammattitaitoinen..

    • aurakadulla

      Saa molemmat, meikin kampauksen..

    • entinen morsmaikku

      Kaikille tuleville morsiamille varoittava sana Turun CARESSEn (Eerikinkadulla) kampaajapalveluista: Olin valinnut ko. kampaajan häämessuilla näkemieni näyttävien kampausten perusteella. Olimme sopineet kampaajan ja meikkaajan kanssa, että kampaukseen ja meikkiin menisi yhteensä 3 tuntia. Meikkaaja hoiti hommansa todella moitteettomasti, mutta kampaaja odotutti minua pitkiä aikoja (hän oli ottanut samaan aikaan myös kaksi muuta asiakasta) ja pääsin lähtemään vasta yli neljän ja puolen tunnin kuluttua. Tietysti moni asia meni tämän kampaajan toiminnan seurauksena pieleen. Lisäksi kampaus alkoi aueta jo lähtiessämme kirkosta, kuvaaja sitten joutui sitä paikkailemaan.. Menimme häiden jälkeen antamaan kampaamoon palautetta huonosta palvelusta ja kampauksen olemattomasta kestävyydestä, emmekä saaneet edes asianmukaista anteeksipyyntöä. Toivon, ettei kukaan muu joutuisi vastaavaa kokemaan.
      T. viime kesän morsian

    • Linnankatu 11/forum

      Sieltä saa kampauksen, meikin, kynnet, rusketuksen ja hyvän mielen

    • Hääpäivä tulossa

      Olen menossa naimisiin ja asun Turussa. Mihin pitäisin mennä että saan hieno hääkampaus ja häämeikki?

    • Hiusmeikki

      Step In, Linnankadulla! Hyvä palvelu ja taattu laatu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2892
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe