Onko normaalia, että kaikki rasva kehossani kertyy vain vatsan alueelle, ei esim. paljoakaan lantioon tai reisiin yms. Kaverillani esim. on enemmän rasvakudosta lantiollaan ja reisissä, ja hän näyttää sopusuhtaiselta, toisin kuin minä. Minulla on hoikat jalat, eikä lantiokaan ole kamalan leveä, joten miksi vatsassani on niin paljon rasvaa muuhun kropaani verrattuna? Olenko vielä vain niin ulkoisesti kehittymätön, vai jäänkö tällaiseksi?? Ja nyt sitten pyydän asiallisia vastauksia, kiitos!
Kysymys
yksityttövain
4361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pieni pömppövatsa nuorella tytöllä on hyvin kaunis.
Ihan normaaliahan toi on, tosin rasva keskivartalossa on terveydelle paljon haitallisempaa kun rasva pepussa ja reisissä. Toisilla rasva vaan tuppaa kertyyn vatsaan, toisilla reisiin, eikä siihen oikeen voi vaikuttaa.
Mulla se rasva menee pelkästään pyllyyn ja reisiin ja eipä sekään kovin mukavaa ole kun nykyisin nuo nuorten vaatteet tehdään enemmänkin niille, joilla se rasva on vatsassa, heh :D Mutta siis ainahan se ruohon on vihreempää aidan toisella puolella.
Se vaikuttaa olevan jokseenkin perinnöllistä (ainakin joskus), että minne se rasva kertyy..
Itselläni reisiin on tullut eniten rasvaa.
Harrastatko jotain, mikä treenaa enemmän jalkoja kuin keskivartaloa? Todennäköisesti et kuitenkaan jää tuollaiseksi.
Minä painan tosi paljon mutta oon vyötäröltä ihan äly-hoikka. Perse taas on aika iso mut kuitenkii kiintee. En tiijjä mikä mussa painaa niin paljo ku oon aika laiha.