http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=35042&tyyppi=1
Nyt tarvisi Aki Pyysingin Pokerihuoneelta tulla taas rauhoittelemaan ja kertomaan nettipokerin rehellisyydestä.
Uusi huijaus...
17
1345
Vastaukset 17
- vitun wanha
Tapahtunut aikoja sitten, joten et voi sanoa "taas"
- Taasen
Katsopa jutun päivämäärää (25.9.2008) ja lue juttu uudestaan. Tämä on aika lailla uudempi juttu kuin se vanha Absolute Pokerin kämmäys. TAAS on kusettajat (Tällä kertaa Ultimate Bet) vauhdissa. Kuka enää uskoo nettipokerin rehellisyyteen. Samaa koodia löytyy muiltakin ja ahneus jyllää.
- Wanhaaa
Taasen kirjoitti:
Katsopa jutun päivämäärää (25.9.2008) ja lue juttu uudestaan. Tämä on aika lailla uudempi juttu kuin se vanha Absolute Pokerin kämmäys. TAAS on kusettajat (Tällä kertaa Ultimate Bet) vauhdissa. Kuka enää uskoo nettipokerin rehellisyyteen. Samaa koodia löytyy muiltakin ja ahneus jyllää.
Olihan tuokin juttu jo tällä(kin) palstalla uutisoitu ennen sinun postausta.
- ..ei ole pahasta
Wanhaaa kirjoitti:
Olihan tuokin juttu jo tällä(kin) palstalla uutisoitu ennen sinun postausta.
Täytyyhän sitä välillä aina muistuttaa täällä mainosmiesten seassa, että mistä täällä oikein on kyse. Älä pahastu!
- nettipokeria!
On vain oikein, että ulkomaalaiset kynivät tuollaiset idiootit :D
Pyysing :D - The Rat
Sama konserni, sama "bugi", sama softa?
Huijaus joka tapauksessa on vanha, se on vain tehty uudestaan.
Luulisi, että huijarit oppisivat... Vaan ei.
Ja luulisi, että te fisut oppisitte, vaan ei. :) - tekijät mahdollisesti
Juu. No tuossakin tapauksessa huijaus oli tapahtunut isommissa limiiteissä... Luultavasti yhteys on juuri tuossa koska Absolute ja Ultimatebet yhdistyivät.. Eli voi olla ollut kyseessä jopa samat tekijät..
- Talon Botti maksimoi voiton
Pikkulimiitithän ovat aivan varmasti suojassa moiselta huijaukselta ja manipuloinnilta. Ja muissa pokerifirmoissa ei varmastikaan tehdä samanlaista vilunkia. Eikä varsinkaan suomalaisessa firmassa. Nämähän on vaan poikkeustapauksia.
- it-di
niin onko huijaus tosiaan uutinen? Siinä mielessä kyllä että käry kävi joten se voidaan uutisoida, näin pitääkin toimia. Mutta onko kyseessä vain jäävuoren huippu? vai onko kaikki huijarit jo kärähtäneet? Kumpi on todennäköisempää? Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä että kun kyseessä on raha ja käytössä jokin pelisofta sen käsittelyyn, mahdollisuudet väärinkäytöksiin ovat valtavat ja houkutukset suuret vain mielikuvitus ja ahneus ovat rajana viimeksimainittu lienee loputon. Valvonta lienee hyvin hajanaista ja kukaties kenen käsissä ja millä korvauksilla. Pelaajien kannalta sinisilmäisyys näiden asioiden suhteen voi olla taloudellisesti merkittävää eikä välttämättä mieluisaa.
- Chel
nyt tarvitaan joku todistamaan että jolupukki on oikeasti olemssa.
- ässäthihasta
Tässä nettipokerikuplassa on yhteisiä piirteitä WinCapita-pyramidihuijausten kanssa. Luodaan unelma helposta rikastumisesta. Pieni sisäpiiri tietää tasan tarkkaan missä mennään. Siitä seuraavaksi alemmat portaat (rekrytoijat ja mainostajat) tietävät vähän vähemmän ja alemmat portaat ovat pelkkiä typeriä lypsylehmiä, joita lypsetään korttien manipuloinnin, murrettujen koodien ja bottien avulla. Eli harvat tienaa ihan helvetisti alempien portaitten kustannuksella. Kusetus loppuu pikkuhiljaa parin vuoden sisällä, kun kupla puhkeaa ja nettipokerifirmojen huijarit saavat etsiä taas rehellistä työtä - kuten vanhusten vaippojen vaihtoa.
- Gibraltar ja Malta!
Toivottavasti poliisi- ja veroviranomaiset alkavat oikeasti tutkia tarkemmin näitä ja pokerifirmoja. Nämähän ovat perustaneet lafkansa EU:n ja maailman kaukaisimpiin kolkkiin, mikä on tietysti omiaan herättämään ihmisten luottamusta yhtiöitten luotettavuudesta ja turvallisuudesta.
Loppujen lopuksi meillähän ei ole muita todisteita luotettavuudesta kuin heidän omat epämääräiset nettisivunsa. Wincapitan liikevaihto taitaa olla aika pientä tähän kusetukseen verrattuna. - USA:ssa on
Gibraltar ja Malta! kirjoitti:
Toivottavasti poliisi- ja veroviranomaiset alkavat oikeasti tutkia tarkemmin näitä ja pokerifirmoja. Nämähän ovat perustaneet lafkansa EU:n ja maailman kaukaisimpiin kolkkiin, mikä on tietysti omiaan herättämään ihmisten luottamusta yhtiöitten luotettavuudesta ja turvallisuudesta.
Loppujen lopuksi meillähän ei ole muita todisteita luotettavuudesta kuin heidän omat epämääräiset nettisivunsa. Wincapitan liikevaihto taitaa olla aika pientä tähän kusetukseen verrattuna.kiellettyä? Luultavasti siksi, että ne ovat täyttä kusetusta. Vai mitä sanoo paskahyysinki?
- näinhfhf
USA:ssa on kirjoitti:
kiellettyä? Luultavasti siksi, että ne ovat täyttä kusetusta. Vai mitä sanoo paskahyysinki?
...että Osta multa hyvä kirja ja mee Pokerihuoneelle pelaamaan!
- stereotypiako?
näinhfhf kirjoitti:
...että Osta multa hyvä kirja ja mee Pokerihuoneelle pelaamaan!
Onhan se kieltämättä ovelaa opettaa kokonainen kansa pelaamaan pokeria tiettyjen perussääntöjen mukaan ja ohjelmoida sitten softa vastustajaksi.
Kusetusten emäkusetus. - monessa mukana
näinhfhf kirjoitti:
...että Osta multa hyvä kirja ja mee Pokerihuoneelle pelaamaan!
pokerihuone on hyvä esimerkki, huonosta pelipaikasta. Pokerihuone oli heti alussa helvetin surkee, tänä päivänä taso on selvästi muuttunut, vieläkin huonommaksi.
- nii pah!
Gibraltar ja Malta! kirjoitti:
Toivottavasti poliisi- ja veroviranomaiset alkavat oikeasti tutkia tarkemmin näitä ja pokerifirmoja. Nämähän ovat perustaneet lafkansa EU:n ja maailman kaukaisimpiin kolkkiin, mikä on tietysti omiaan herättämään ihmisten luottamusta yhtiöitten luotettavuudesta ja turvallisuudesta.
Loppujen lopuksi meillähän ei ole muita todisteita luotettavuudesta kuin heidän omat epämääräiset nettisivunsa. Wincapitan liikevaihto taitaa olla aika pientä tähän kusetukseen verrattuna.niij just niiiiikuh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212184Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko821352- 132948
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142727- 54656
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95652- 13597
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96592Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12578- 65551
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36490- 129488
- 77484
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 58447
- 41444